DieRoten.pl

Lahm: Jako reprezentacja wracamy na właściwe tory

19.10.2021, 07:40:46
Ł. Skwiot

Póki co o niemieckiej reprezentacji narodowej można wypowiadać się tylko pozytywnie, a to głównie za sprawą nowego selekcjonera, czyli Hansiego Flicka.

Od momentu przejęcia drużyny narodowej przez Hansiego Flicka, który zastąpił na stanowisku selekcjonera Joachima Loewa, nasi sąsiedzi zza Odry wygrali wszystkie 5 spotkań i zanotowali przy tym bilans bramkowy na poziomie 18:1.

Zmiany oraz przede wszystkim znacząca poprawy gry jest aż nadto widoczna – zauważył to ostatnio Philipp Lahm, który w rozmowie z Christianem Falkiem podkreślił, że reprezentacja wraca na właściwe tory i znów inspiruje swoją grą kibiców „Die Mannschaft”.

− Jako reprezentacja narodowa wróciliśmy na właściwą drogę. Inspirowanie fanów jest niezmiernie ważne. Trzeba ciężko pracować, aby to odzyskać, a zwłaszcza zawodnicy. Kiedy widzisz, że cieszą się z gry na boisku i reprezentowania Niemiec - to zawsze było dla mnie najważniejsze – powiedział Lahm.

− Tam trzeba dać z siebie wszystko. Musisz zobaczyć, co to znaczy grać dla drużyny narodowej. Wtedy kibice identyfikują się z drużyną. Przede wszystkim entuzjazm musi przenieść się na kibiców. Brakowało mi tego trochę na EURO, a teraz znowu jest to widoczne – dodał Niemiec.

− Ale nie chcemy przesadzać - to jest to, co zawodnicy muszą robić za każdym razem! Ważne jest również, aby kibice wykazali się odpowiedzialnością poza boiskiem i pomyśleli o innych sprawach. Tego właśnie przywództwo musi się domagać raz po raz, to jest bardzo ważne – podsumował Philipp Lahm.

W tym roku czek nas jeszcze jedna przerwa reprezentacyjna, w trakcie której zespół niemieckiej reprezentacji narodowej zagra dwa mecze w ramach eliminacji do Mundialu w 2022 roku z Liechtensteinem i Armenią.

źródło: Bild
Login

GabrielStach

Wspieraj twórczość autora:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)24.10.2021 13:03
Pogadamy, jak Niemcy zaczną wreszcie wygrywać z silnymi rywalami. Choć dla mnie to kwestia czasu. Silny Bayern, który jest rdzeniem kadry to podstawa sukcesów.
19.10.2021 21:44
Powoli zaczyna wyglądać to dobrze ale roboty jeszcze dużo przed Flickiem. Ni mniej uważam że Niemcy będą jednym z głównych faworytów to tytułu mistrza Świata w przyszłym roku.
19.10.2021 08:49
Trzymam kciuki żeby tak właśnie było, ale jeszcze chyba za wcześnie żeby to stwierdzić i trzeba brać poprawkę na dotychczasowych rywali Flicka.