DieRoten.pl

Lahm i Rummenigge wprowadzeni do Hall of Fame niemieckiej piłki

fot. Ł. Skwiot
Reklama

W historii Bayernu Monachium możemy wyróżnić wiele wybitnych postaci, które w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na ukształtowanie historii bawarskiego klubu.

Do grona tych osób z całą pewnością można zaliczyć duet Karl-Heinz Rummenigge oraz Philipp Lahm, którzy w dowód uznania za swoje osiągnięcia i wkład w niemiecką piłkę, zostali wprowadzeni przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej do Hall of Fame niemieckiego futbolu.

Warto podkreślić, że oprócz tej dwójki do Galerii Sław w Niemieckim Muzeum Piłki Nożnej powołano także innego byłego reprezentanta „Die Mannschaft” – Bernda Schustera.

Jeśli natomiast mowa o innych graczach Bayernu, to od dawna znajdują się tam już takie osobistości jak Oliver Kahn, Franz Beckenbauer, Gerd Mueller, Sepp Maier, Paul Breitner, Lothar Matthaeus, Andreas Brehme, Juergen Klinsmann i Michael Ballack.

− To niesamowity zaszczyt zostać wybranym do Hall of Fame niemieckiego futbolu. Wydaje mi się to wręcz nierealne, że należy mi się tam miejsce obok samych wielkich legend naszego sportu. Nie wiedziałem, że jestem gotowy na muzeum - ale bardzo się cieszę z tego niezwykłego wyróżnienia – powiedział Lahm.

− Gratulacje należą się również Karlowi-Heinzowi Rummenigge i Berndowi Schusterowi, którzy również zostali wybrani do Hall of Fame. Mogę tylko powiedzieć: najwyższy czas! – podsumował Philipp Lahm.

Pełną listę nazwisk, które zostały na przestrzeni wszystkich lat wprowadzone do Hall of Fame niemieckiego futbolu, możecie znaleźć na oficjalnej stronie Niemieckiego Muzeum Piłki Nożnej – pod tym linkiem.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...