Kovac: Rozegraliśmy kolejne dobre zawody

Jak już wiemy nie dalej jak dziś w nocy (czasu europejskiego) mistrzowie Niemiec w trzecim meczu towarzyskim w ramach letnich do przygotowań do nowego sezonu mierzyli się z ekipą AC Milan.

Bayern Monachium podobnie jak w poprzednim spotkaniu był zdecydowanie lepszą drużyną i zasłużenie zwyciężył 1:0. Jedynego gola na wagę zwycięstwa zdobył w końcówce pierwszej połowy Leon Goretzka, któremu dograł idealnie Joshua Kimmich.

Dla ekipy rekordowego mistrza Niemiec było to ostatnie spotkanie w ramach letniego tournée po Stanach Zjednoczonych. Już dziś „Bawarczycy” powrócą do kraju, gdzie po krótkiej przerwie wznowią przygotowania.

Po zwycięstwie nad Włochami wypowiedział się trener Niko Kovac.

Oczywiście spędziliśmy w Stanach Zjednoczonych świetny okres. Jesteśmy nie tyle co zadowoleni, ale wyjątkowo zadowoleni z tego wyjazdu. Jesteśmy szczęśliwi, zagraliśmy kolejny dobry mecz – powiedział po meczu Niko Kovac.

− Pozyskaliśmy świetnego zawodnika (Pavarda – przyp. red.). Wykorzystaliśmy czas na przygotowania w USA bardzo dobrze, więc teraz czeka nas zasłużony dwudniowy odpoczynek – podsumował Chorwat.

Swojego komentarza na temat pojedynku z AC Milanem udzielił także strzelec jedynego gola, czyli wspomniany wcześniej Goretzka. Choć niemiecki pomocnik jest zadowolony z kolejnego zwycięstwa, to Leon podkreśla, że wynik 1:0 nie jest do końca wystarczający.

Rozegraliśmy dobre zawody. Na ten moment jestem już dobrze przygotowany i czuję się bardzo dobrze. Mimo wszystko 1:0 to za mało – dodał Leon Goretzka.

Źródło: Sport Bild / Kurier