DieRoten.pl

Kovac: Praca z chłopakami w Doha sprawia wielką radość

10.01.2019, 19:02:21
FotoOlimpik

Zimowy obóz przygotowawczy w katarskim Doha powoli dobiega końca. Mistrzowie Niemiec niebawem powrócą do Monachium, gdzie będą kontynuować swoje przygotowania.

reklama

W ostatnim wywiadzie dla oficjalnej telewizji Bayernu Monachium wypowiedział się trener bawarskiego klubu, czyli Niko Kovac. Chorwacki szkoleniowiec wypowiedział się na kilka tematów związanych z ekipą "Dumy Bawarii".

Jak można się domyśleć głównym tematem był obóz zimowy w Doha, który rozpoczął się dokładnie 4 stycznia i dobiegł końca właśnie dziś. 47-latek chwali sobie przede wszystkim warunki pogodowe oraz obiekty treningowe w Aspire Academy. Co więcej zdaniem Kovaca możliwość trenowania zimą w tak ciepłym miejscu ma wielkie znaczenie w przypadku przygotowań.

Ponadto poruszono kwestię sytuacji kadrowej. Kovac potwierdził, że Arjen Robben nie jest jeszcze gotowy na 100% i będzie kontynuował swoje treningi w Monachium.

Niko Kovac na temat:

...warunków w Doha: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków i obiektów treningowych w Doha. Hotel i obsługa są tutaj fantastyczne."

...treningów i przygotowań: "Praca tutaj z drużyną sprawiała wielką radość. Chłopcy byli bardzo zaangażowani i skoncentrowani. Mieliśmy okazję trenować całkiem sporo, choć oczywiście nie tak jak podczas letnich przygotowań, gdyż ta przerwa jest znacznie krótsza. Mimo wszystko chcemy skupić się na pewnych problemach i jesteśmy w stanie to zrobić. Teraz wracamy do domu!"

...sytuacji kadrowej: "Coco potrzebuje nieco czasu, ale doskonale sobie zdajemy z tego sprawę. W przypadku Robbena nie spodziewamy się jego powrotu do treningów w Doha. Nie czuje się jeszcze w 100% pewny i jeśli on tak sam mówi, to wiemy, że nie ma sensu robić nic na siłę. Miejmy nadzieję, że wkrótce do nas wróci."

...atmosfery i zimowych obozów: "Moim zdaniem zimowy obóz w Doha jest ważny. Gdybyśmy zostali w Niemczech, to byłoby bardzo zimno i śnieżnie. To wpływa na nastrój w drużynie. Jeśli trenujesz ciężko w złej pogodzie, to morale i atmosfera pogarszają się znacznie szybciej. Słońce oczywiście daję Ci witaminę D i energię. Dlatego tak bardzo cenię sobie zimowe obozy przygotowawcze, podczas których słońce poprawia nastroje."

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama11.01.2019 10:21
Kovacowi sprawia wielka przyjemność trenować Bayern, ciekawe czy zawodnicy to samo myślą o nim
;-)
11.01.2019 10:00
Formy i dobrej atmosfery:)
11.01.2019 09:20
Tylko formy nie zapomnijcie przywieźć
10.01.2019 21:41
Niby wewnątrz klubu jest dobrze, tak to wygląda i wszyscy siebie na wzajem wychwalają, zobaczymy wiosną czy faktycznie jest to szczere.

reklama