DieRoten.pl

Z dniem 1 lipca 2018 roku nowym trenerem Bayernu Monachium został Niko Kovac, który uprzednio prowadził zespół Eintrachtu Frankfurt. Bilans Chorwata na ten moment to 14 zwycięstw, 4 remisy oraz 3 porażki.

reklama

Jakiś czas temu mogliśmy jeszcze mówić o głębokim kryzysie Bayernu, ale na ten moment może się wydawać, że monachijczycy zażegnali już ten kiepski okres i z meczu na mecz prezentują się coraz to lepiej. Można to było zauważyć przede wszystkim w ostatnich dwóch pojedynkach z Benfiką oraz Werderem.

Warto mieć na uwadze, że jeszcze przed meczem z Portugalczykami mówiło się o zwolnieniu Kovaca, ale póki co klub nie zamierza zwalniać Chorwata. Tym bardziej, że nie tak dawno temu Karl-Heinz Rummenigge wyraził swoje poparcie dla 47-latka i jego dalszej pracy w bawarskim klubie.

W ubiegłą niedzielę tradycyjnie już odbyły się wizyty zawodników, członków zarządu oraz trenera w wybranych fanklubach. Dla przykład Niko Kovac odwiedził fanklub w Inzell. Podczas rozmowy z kibicami trener FCB zdradził jak zazwyczaj wygląda u niego dzień treningowy.

Początek:

− Zjawiam się na Saebener Strasse między 8:00 a 9:30, ponieważ zazwyczaj zaczynamy treningi o 11:00.

Przygotowania:

− Następnie rozpoczynają się przygotowania z moim sztabem szkoleniowym, który składa się na Roberta, Petera Hermanna oraz trenera bramkarzy, czyli Toniego Tapalovica. Obecni są także Dr Holger Broich i inni członkowie sztabu medycznego. Dzięki temu mamy informacje kto trenował dobrze, a kto nie. Potem możemy odpowiednio zacząć trening.

Po treningu:

− Po treningu posiłek, odprawa przedmeczowa i przygotowania do meczu z analitykami. Zazwyczaj między 17:00 a 18:00 następuje koniec pracy.

W dalszej części rozmowy z fanami fanklubu „Da rode Stean Inzell” Niko zdradził także kto w dzieciństwie był jego idolem i rzecz jasna ulubionym klubem. Ponadto 47-latek odniósł się jeszcze do swojej osobowości oraz sposobu na spędzanie wolnego czasu.

− Jak byłem małym chłopcem, to oczywiście kibicowałem Bayernowi. Kto był moim idolem? Był nim Karl-Heinz Rummenigge. Lubię spędzać wolny czas z rodziną na wycieczkach nad morzem. Kovac oznacza Schmied, czyli rzemieślnik. Ciężko pracowałem przez całe swoje życie − powiedział w rozmowie z fanami 47-latek.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama07.12.2018 06:24
Tylko niech oni zaczną normalnie grać. Na razie jeden dobry mecz w ostatnich miesiącach. Z Benfica która bardzo słabo wyglądała.
06.12.2018 19:51
Zobaczymy co dalej, wydaje się że pozostanie nadal trenerem Bayernu i gracze którzy chcą jego odejścia musza wziąć się w garść a nie grać przeciwko trenerowi.
06.12.2018 17:37

reklama