DieRoten.pl
Reklama

Kouam: Bardzo się poprawiłem przez te 2 lata

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

W młodzieżowych zespołach Bayernu Monachium możemy wyróżnić wielu młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy, którzy już teraz zwracają uwagę kierownictwa sportowego pierwszej drużyny.

Jednym z takich zawodników jest Christian Kouam, który do Campusu bawarskiego klubu został sprowadzony latem 2022 roku z Kickers Offenbach. Warto przy okazji podkreślić, że 18-latek posiada podwójne obywatelstwo (belgijskie i niemieckie).

Niedawno defensywny pomocnik Bayernu U-19 udzielił obszernego wywiadu dla portalu „Prospect Belgium”, w którym odniósł się przede wszystkim do swoich pierwszych dwóch lat w Monachium oraz możliwości treningów z pierwszą ekipą rekordowego mistrza Niemiec.

− Jest dobrze, bardzo się poprawiłem przez te dwa lata. Miałem doświadczenia, które pomogły mi rozwinąć się jako piłkarz, ale także i przede wszystkim jako osoba. Ten rok nie był łatwy, ale dzięki niemu się rozwinąłem – powiedział Kouam.

− Zobaczenie takich piłkarzy na treningach jak Mueller, Davies, Choupo-Moting, Kimmich, Tel czy Musiala, których znałem tylko z telewizji, było czymś wspaniałym, świetnym wspomnieniem. Oni wszyscy byli bardzo mili – dodał.

− Naprawdę podobały mi się treningi z takimi zawodnikami jak Musiala czy De Ligt. Otrzymywanie komplementów od tych wspaniałych zawodników i trenerów dało mi jeszcze więcej chęci i motywacji. Chciałbym podziękować ludziom z Bayernu za szansę i zaufanie, jakim mnie obdarzyli – podsumował Christian Kouam.

Defensywny pomocnik Campusu FCB w mijającym już sezonie 2023/24 rozegrał łącznie 25 spotkań, z czego 2 dla drugiej drużyny. Dorobek młodego Belga w tym czasie to 2 bramki.


Źródło: Prospect Belgium
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...