Korea odpada, Min-jae wraca do Monachium

Korea Południowa niespodziewanie uległa w meczu półfinałowym Jordanii 0:2 i odpadła z rozgrywek o Puchar Azji. Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie, kiedy to podopieczni Husseina Ammouta zdobyli dwie bramki.

Dla reprezentacji Jordanii to historyczny wyczyn, bowiem nigdy wcześniej nie dotarli do meczu finałowego. Dla podopiecznych Juergena Klinsmanna to z pewnością wielkie rozczarowanie, bo po wcześniejszych zwycięstwach z Arabią Suadyjską (po rzutach karnych) oraz Australią (po dogrywce), oczekiwania były inne. Koniec końców to jednak Jordania zasłużenie zwyciężyła i w sobotę zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym Katar zagra z Iranem.

Porażka Korei Południowej oznacza, że do Monachium dzisiaj wróci Kim Min-jae. 27-letni stoper pauzował wprawdzie w meczu z Jordanią za żółte kartki, ale wcześniej zagrał we wszystkich pięciu meczach swojej reprezentacji od pierwszych minut.

Min-jae powinien być do dyspozycji Thomasa Tuchela na sobotnie spotkanie z Bayerem Leverkusen.

Źródło: Własne, fcbayern.com