DieRoten.pl

Konferencja: Jestem fanem zimowych transferów

fot.
Reklama

Już jutro o 15:30 na RheinEnergieStadion w Kolonii, odbędzie się pojedynek w ramach 19. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy miejscowym 1. FC Koeln a Bayernem Monachium.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Julian Nagelsmann – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Bundesligi, niemiecki szkoleniowiec będzie zmuszony radzić sobie co najmniej bez 7 zawodników. Mowa o takich piłkarzach jak Eric Maxim Choupo-Moting & Bouna Sarr (Puchar Narodów Afryki), Josip Stanisic (kontuzja uda), Leon Goretzka (uraz rzepki), Kingsley Coman (brak gotowości), Lucas Hernandez (koronawirus) oraz Alphonso Davies (zapalenie mięśnia sercowego).

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o Koeln, czy też o formę swojego zespołu i niektórych graczy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Julian Nagelsmann na temat:

…wypowiedzi Baumgarta o chęci wygrania z FCB:

„…Dobrze to odebrałem. To fajny facet i dobry trener, który już wiele osiągnął w Paderborn. Jego zespół gra atrakcyjny futbol. Chce widzieć zespół grający z odwagą i ryzykiem. Pozwala graczom grać w piłkę. Wypowiedzi te przypomniały mi samego siebie. Trzeba być odważnym, aby mieć szansę. To jasne, że jesteśmy faworytami. My też chcemy wygrać. Nie mogę się doczekać, kiedy znów go zobaczę. To prawdziwy facet.”

…sprawności piłkarzy po przebytej infekcji:

„…Nikt nie jest jeszcze w 100% sprawny. Upa, Omar, Leroy i Tanguy wracają do kadry. Manu również. Poza Neuerem, żaden z nich nie jest jeszcze gotowy do gry od samego początku.”

…Kingsleya Comana:

„…King nadal jest w trakcie rehabilitacji i nie jest jeszcze zaangażowany w trening zespołowy. W trakcie treningów odczuwa jeszcze pewne dolegliwości. Był kontuzjowany i teraz musi być powoli odbudowywany.”

…Corentina Tolisso:

„…Coco Tolisso wraca do kadry. Nie ma żadnych objawów i czuje się bardzo dobrze. Jest świetnie przygotowany. Zobaczymy czy będzie mógł zagrać od początku, ale na pewno uda się z nami do Kolonii.”

…porażki z Gladbach:

„…Oczywiście, że byliśmy rozczarowani. Ta porażka była dla nas denerwująca. Jutro naszym zadaniem jest uzyskać korzystny wynik w meczu z Kolonią.”

…Alphonso Daviesa:

„…W przypadku Phonziego chodzi o to, że wczoraj, podczas badań kontrolnych, które przeprowadzamy u każdego gracza zarażonego koronawirusem, znaleźliśmy oznaki łagodnego zapalenia mięśnia sercowego. Będzie niedostępny przez kilka najbliższych tygodni. Musi się w pełni wyleczyć. USG nie było jednak tak dramatyczne.”

…Asp Jensena:

„…Widziałem kilka jego akcji. To młody zawodnik, który na razie kwalifikuje się do akademii. Ważne jest, abyśmy mieli dobry skauting na wczesnym etapie, aby zdobyć dobre talenty. Nawet po tym, to wciąż długa droga do przebycia.”

…nowej umowy Comana:

„…Nie prowadziłem żadnych rozmów na temat przedłużenia kontraktu. Przekazałem klubowi, że byłoby dobrze przedłużyć jego umowę. Jestem bardzo szczęśliwy, to wspaniała wiadomość dla klubu. Ma wyjątkowe umiejętności. To była świetna robota Hasana Salihamidzica i Marco Neppe. Mamy bardzo dobre podstawy natury ludzkiej i sportowej. King to wspaniały człowiek i wybitny gracz. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zostaje u nas i mamy nadzieję, że wkrótce wróci do akcji.”

…zarzutów, że FCB nie zależy na nowej umowie Suele:

„…Nie uważam, że FCB na nim nie zależy, ponieważ dostał ofertę kontraktu, której jeszcze nie podpisał. NIki na pewno prowadzi rozmowy. Ja też się tam nie wtrącam. Nie ma o czym informować, trzeba zapytać zawodnika.”

…młodych talentów:

„…Wanner i Copado dobrze się spisali ostatnio. Staram się pomagać wpływać na decyzje, które mają charakter perspektywiczny. Mam pewność, że potrafię wskazać młodym talentom drogę rozwoju. Musimy mieć kreatywne rozwiązania, aby pokazać takim talentom perspektywę. Zawodnik musi wywrzeć na nas długotrwały wpływ. Musimy pokazać ten zrównoważony rozwój zawodnikom, którzy mają perspektywy.”

…Kolonii:

„…Są niezwykle niebezpieczni z dośrodkowań. Najbardziej imponuje mi to, że przechodzą przez ten koncept ofensywny, bronią bardzo wysoko. Razem z nami są drużyną, która zawsze ma najwięcej zawodników w polu karnym przeciwnika. Dlatego są tak niebezpieczni w kontrataku. Dobrze przechodzą z obrony do ataku, mają niezbędną zmienność i jakość, aby być niebezpiecznymi. Szkoda, że będzie tam niewiele widzów, bo w Kolonii zwykle panuje emocjonująca atmosfera.”

…Kimmicha i powrotów:

„…Josh Kimmich jest chętny do gry na prawej obronie. Ten tydzień dobrze nam zrobił. Zawodnicy, którzy wrócili, znów nabierają formy. Udało nam się wprowadzić kilka bodźców. Po tylu infekcjach koronawirusem, ryzyko kontuzji jest oczywiste.”

…Richardsa i dostępnego składu:

„…Omar wróci, ale nie będzie w stanie grać od początku. Wciąż mamy skład, który może i powinien wygrać mecz Bundesligi. Wiemy, że mamy bardzo dobrego przeciwnika, który widzi swoją szansę. Postaramy się maksymalnie im przeciwdziałać. Chcemy przenieść naszą przyzwoitą grę z pierwszych 25 minut przeciwko Gladbach na boisko na dłuższy czas, a następnie wywalczyć i wrócić do Monachium z 3 punktami.”

…możliwych wzmocnień:

„…Zawsze myślę o transferach. Jestem wielkim fanem zimowych transferów. Możesz dostarczyć nowych bodźców. Jednakże rynek zimowy jest bardzo trudny. Poza tym przy Saebener Strasse nie ma szybu naftowego. Mamy problemy kadrowe, ale co do transferów, to ekonomicznie wszystko musi współgrać. Oczywiście wewnątrz rozmawiamy na te tematy.”

…Leona Goretzki:

„…Leon Goretzka nie potrzebuje operacji kolana. Za dziewięć dni przekonamy się, jak zareaguje na obciążenie jego kolano. Mamy nadzieję, że potem będziemy mogli podjąć kolejne kroki.”

Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...