DieRoten.pl
Reklama

Konferencja: Wszystko jest w naszych rękach

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Już w niedzielę o 17:30 na Allianz Arenie w Monachium odbędzie się pojedynek w ramach 22. kolejki rozgrywek Bundesligi pomiędzy miejscowym Bayernem Monachium a ekipą Unionu Berlin.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Julian Nagelsmann – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Bundesligi, niemiecki szkoleniowiec najpewniej będzie zmuszony radzić sobie bez czterech zawodników pierwszego składu. Niezdolni do gry są Manuel Neuer (złamana noga), Lucas Hernandez (zerwane więzadło krzyżowe), Noussair Mazraoui (zapalenie osierdzia) oraz Dayot Upamecano (zawieszony).

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o Union, czy też o formę swojego zespołu i niektórych graczy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Julian Nagelsmann na temat:

…sytuacja kadrowa:

„…Upamecano będzie nieobecny (zawieszony). Choupo-Moting miał trochę problemów z szyją, King trenował dziś ponownie z zespołem. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda to dobrze. Być może pozwolimy niektórym zawodnikom zagrać w U-23 lub U-19”.

…Noussaira Mazraouiego:

„…Noussair nie powróci jeszcze do gry w ten weekend. Jest na to jeszcze nieco zbyt wcześnie”.

…Unionu:

„…To będzie mecz na szczycie. Union miał wczoraj wyczerpujący mecz w Lidze Europy. Oni zawsze wnosząswój futbol na boisko, stworzony do kontrataków, ze swoją fizycznością. To zawsze jest niewygodne, gra przeciwko Unionowi nie jest łatwa. Oni zabierają Ci miejsce na boisku. Z pewnością będzie to ekscytujący i ciekawy mecz, miejmy nadzieję, że z lepszym dla nas wynikiem”.

…porażki z Gladbach:

„…Nie osiągnęliśmy poziomu i wyniku, którego od siebie oczekiwaliśmy. W Bayernie każdy z nas ma obowiązek wygrywać spotkania”.

…kary finansowej od DFB:

„…Wszystkie reakcje przy linii bocznej wynikają z emocji. Powiedziałem już, że to był błąd. Przyznaję się do tego. Postąpiłem źle. Grzywna 50 000 euro nie jest wcale mała. Będę musiał się powstrzymywać na przyszłość”.

…rozwoju Unionu:

„…Rozwój Unionu jest dobry, rygorystycznie trzymają się swojej obranej koncepcji. Mają dobrą spójność i bardzo dobrą bazę kibiców. Są bardzo silni na własnym podwórku. Świetnie się rozwinęli na przestrzeni ostatnich lat”.

…Benjamina Pavarda:

„…Ogólnie lubię pracować z zawodnikami tak długo, jak to możliwe. Benji dużo gra, był również bardzo niezawodny w zeszłym sezonie w fazie, w której nie wszystko szło tak dobrze. Ogólnie lubię z nim pracować”.

…Thomasa Muellera:

„…Thomas jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, wyjaśniłem mu, dlaczego został zdjęty z Gladbach. Zawsze można potem o tym dyskutować. Rozmawiałem z Thomasem przez długi czas, widać, że nie jest zadowolony. Jest bardzo profesjonalny i jest ważną osobą do kontaktu w zespole. Z Unionem zagra od samego początku. Jest świadomy ogólnej sytuacji. Jego znaczenie jest ogromne, ponieważ wykracza poza swoją grę”.

…motywacji w LM i Bundeslidze:

„…Wszyscy zawodnicy to ludzie o różnych charakterach. Kiedy zostajesz mistrzem wiele razy z rzędu, musisz określić własne aspiracje również poprzez inne rzeczy. My nadal jesteśmy na pierwszym miejscu. Wszystko w naszych rękach”.

…de Ligta i Blinda:

„…Jest taka możliwość, że zagrają razem. Daley może dać nam wiele opcji pod względem piłkarskim jako gracz rozgrywający. Matthijs ma bardzo silny charakter, uwielbia bronić. Daley ma wybitne umiejętności piłkarskie, zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach. Często będziemy widywać obu na boisku razem”.

…obecnej formy FCB:

„…Chłopcy trenowali bardzo dobrze, z dużym zaangażowaniem. Jeśli będziemy wchodzić w mecze z takim samym entuzjazmem i zaangażowaniem, to według wszelkiego prawdopodobieństwa, będziemy odnosić sukcesy”.

Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...