DieRoten.pl
Reklama

Konferencja: Terminarz jest na granicy wytrzymałości piłkarzy

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Już jutro o 20:30 na RheinEnergieStadion w Kolonii odbędzie się pojedynek w ramach 12. kolejki Bundesligi pomiędzy miejscowym 1. FC Koeln a Bayernem Monachium.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Thomas Tuchel – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Bundesligi, niemiecki szkoleniowiec najpewniej będzie zmuszony radzić sobie bez dwóch zawodników pierwszego składu. Mowa o takich graczach jak Jamal Musiala (kontuzja mięśniowa) oraz Matthijs de Ligt (kontuzja kolana).

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o Kolonię, czy też o formę swojego zespołu i niektórych piłkarzy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Thomas Tuchel na temat:

…powrotu zawodników:

„…Wszyscy nasi reprezentanci powrócili do klubu zdrowi i bez żadnych urazów - to najważniejsze!”.

…sytuacji kadrowej:

„…Matthijs de Ligt i Jamal Musiala wypadają. Musimy upewnić się, jak poradzi sobie teraz Raphael Guerreiro. Musimy być ostrożni. Miał drobne problemy, będziemy musieli się temu przyjrzeć. Uważnie monitorujemy, którzy gracze narodowi, na przykład – Konrad Laimer, Kim Min-jae i Alphonso Davies, mają za sobą duże obciążenie. Decyzję o tym kto zagra, podejmiemy późno, najpewniej przed meczem”.

…spotkań Niemiec:

„…Widziałem mecze Niemiec podczas przerwy. Nasi zawodnicy wrócili zdrowi. Wczoraj widziałem Leroya Sane i Leona Goretzkę. Zjadłem wcześniej lunch z Thomasem Muellerem. Pozostałych zobaczę dzisiaj po raz pierwszy od przerwy. W zasadzie robimy wszystko, żeby czuli się jak najlepiej. Bez względu na to, jakie mieli doświadczenia z reprezentacjami narodowymi. Ważne jest skupienie się na Bayernie teraz”.

…piątkowego meczu:

„…Prawdopodobnie chodzi o prawa telewizyjne. To już drugi raz, kiedy gramy zaraz po przerwie w piątek. Kim Min-jae i Alphonso Davies dopiero dzisiaj wrócili z dalekiej podróży. To bardzo, bardzo niefortunne podejście. Szczególnie pod względem sportowym. Ale nie należy tego uważać za wymówkę. Nie chcę się nad tym rozwodzić. Zdecydowaliśmy się udać do Kolonii w krótkim czasie w piątek rano, aby gracze mogli ponownie spać w swoich domach. Chcemy wygrać i tak się przygotujemy”.

…czerwonej kartki Sane z Austrią:

„…Widziałem, że to się tak skończy. Nie mógł już dłużej się powstrzymywać przez te prowokacje. Zwykle panuje nad sobą, nie rozmawialiśmy o tym zbyt wiele. Leroy ma moje pełne zaufanie. Może się to zdarzyć, leży to w ludzkiej naturze, ale nie powinno. To nasz absolutnie kluczowy zawodnik. Teraz znowu chodzi o FCB”.

…zatrudnienia Rene Marica:

„…Znam Rene z ławki w Leeds i jako asystenta trenera Rose. Spotkaliśmy się także w Moguncji. Nie byłem bezpośrednio zaangażowany w ten ruch, ale wszystko jest w porządku. Zostałem poinformowany, ale nie byłem zaangażowany. To dobry transfer dla klubu”.

…Leona Goretzki:

„…Prowadzimy zawsze rozmowy. Czasem mają one także charakter spontaniczny. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Zacisnął zęby po złamaniu ręki. To imponujące, jak oddał się na służbę drużynie. Odnalazł swoją pozycję na boisku, gdzie gra od „6” po „10”. Były dyskusje na jego temat, ale teraz Leon odnalazł swoją formę. Mam nadzieję, że jutro też to udowodni”.

…transferu Irankundy:

„…Nestory jest bardzo szybki, ma ogromny potencjał. Zobaczmy, dokąd zaprowadzi go ta podróż. Rozpocznie swoją przygodę z Bayernem od najwyższej klasy młodzieżowej”.

…Kimmicha i przerw międzynarodowych:

„…Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrał. Jest kluczowym zawodnikiem naszego klubu i pokładamy w nim pełne zaufanie. Zawsze chcemy oferować stabilne środowisko, szczególnie w trudnych fazach. Z opinii selekcjonerów wynika, że ​​najlepsi gracze są zmęczeni – psychicznie i fizycznie. Nie liczą się tylko minuty spędzone w grze, ale także czas spędzony w podróży, w hotelu czy w autobusie. Teraz trzeba będzie ponownie zobaczyć Kim Min-jae i Alphonso Daviesa, którzy wracają po niezwykle długich podróżach. Od przyszłego sezonu będzie też więcej meczów Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata w 2025 roku. To już na granicy wytrzymałości. Dotyczy to nie tylko Josha Kimmicha, ale także wielu innych graczy. Wtedy koło się zamyka. Jutro jesteśmy zespołem, który musi zagrać w piątek. To nie może leżeć w interesie graczy i ducha gry. Należy to realizować z radością. Sytuacja jest na granicy, a może nawet powyżej niej”.

…Neuera i jego przyszłości:

„…To pytanie odpowie samo sobie w maju lub czerwcu, jeśli Manu pozostanie zdrowy. Wtedy wróci do dawnych sił i będzie kształtował własną ligę w światowym bramkarstwie. Musi zachować spokój i cieszyć się z powrotu do gry. Wszystko inne będzie się łączyć. Decyzja nie należy do nas, ale ją uszanujemy”.

…Muellera i jego przyszłości:

„…Chcemy go mieć w naszej drużynie. To oczywiste, że chce grać więcej. To piłkarz z krwi i kości. Dlaczego nie miałby dalej grać na najwyższym poziomie? Oceniam go bardzo pozytywnie. Jest w doskonałej formie i wszystko jest w porządku. Thomas to ikona klubu, grająca legenda. Otrzymuje od nas maksymalny szacunek”.

…mundialu U-17:

„…Niestety nie mam okazji oglądać turnieju. Ale znam wyniki. Jesteśmy na bieżąco. To oczywiście emocjonujący turniej. Trzymamy kciuki za drużynę i trenera.”.

 

Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...