DieRoten.pl
Reklama

Konferencja: Musiala wraca do kadry meczowej

fot. Shutterstock.com\Saolab Press
Reklama

Już jutro o 15:30 na Commerzbank-Arenie we Frankfurcie odbędzie się pojedynek w ramach 14. kolejki rozgrywek niemieckiej 1. Bundesligi pomiędzy miejscowym Eintrachtem a Bayernem Monachium.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej trener monachijczyków – Thomas Tuchel – odpowiadał na przeróżne pytania dziennikarzy. Jak zwykle nie mogło zabraknąć pytań o stan zdrowia poszczególnych graczy, czy też spraw związanych z klubem.

W nadchodzącym starciu rozgrywek Bundesligi, niemiecki szkoleniowiec najpewniej będzie zmuszony radzić sobie bez dwóch zawodników pierwszego składu. Mowa o Matthijse de Ligcie, który przypomnijmy boryka się z kontuzją kolana oraz Bounie Sarrze (zerwane więzadło krzyżowe w kolanie).

Jak można było się spodziewać, nie zabrakło też pytań o Eintracht, czy też o formę swojego zespołu i niektórych piłkarzy. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener rekordowego mistrza Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy wszystkich chętnych do lektury!

Thomas Tuchel na temat:

…sytuacji kadrowej:

„…Jamal Musiala wraca do kadry. Nie zagra 90 minut, zobaczymy czy zacznie w podstawie. Oprócz Matthijsa de Ligta i Bouny Sarra, wszyscy znajdą się w kadrze”.

…Bryana Zaragozy:

„…Podpisaliśmy kontrakt z bardzo młodym i głodnym gry zawodnikiem. Jest dobrym dryblerem, silnym w pojedynkach jeden na jeden. Ma dużo pewności siebie i dużo głodu do gry. Cieszymy się, że do nas dołączy”.

…długiej przerwy od gry:

„…To bardzo nietypowe mieć tak długą przerwę w fazie, w której dużo się podróżuje. Greenkeeperzy i wszyscy pomocnicy wykonali świetną robotę przygotowując boiska. Wielki komplement i podziękowania dla nich”.

…odwołanego meczu z Unionem:

„…Chcieliśmy pokazać się i dać świadectwo lepszej gry z Unionem, byliśmy na to gotowi. Zadaniem było utrzymanie wysokiego napięcia. Jutro chcemy zrobić kolejny krok i zagrać o zwycięstwo. Trenowaliśmy intensywnie i agresywnie. Musimy jutro przenieść to na boisko”.

…Dino Toppmoellera:

„…Z pewnością bardzo dobrze zna naszych zawodników. Ale to nic niezwykłego. Nie możemy pominąć wszystkich, którzy z nim pracowali. W jego zespole widać wyraźnie jego podpis. Również tutaj słyszałem o nim tylko pozytywne opinie. To wspaniale, że Dino się rozwija”.

…Eintrachtu Frankfurt:

„…Kiedy analizuję Frankfurt, nie widzę czterech porażek w kategoriach treści gry. Widzę szybki i elastyczny zespół z wyraźnym podpisem trenera. To, co widzimy, nie pasuje do wyników. Chcemy to przekazać drużynie. Przed nami trudny mecz i dużo pracy. Powinniśmy być gotowi na to, że będziemy musieli wiele zainwestować”.

…spotkania ze Schweinsteigerem:

„…Zawsze miło jest porozmawiać z Bastim. Nawet kiedy byłem jeszcze trenerem w Mainz, zawsze znajdowaliśmy czas na pogawędkę. Zawsze było zabawnie, bo to łobuziak. Teraz spotkaliśmy się przypadkiem i od jakiegoś czasu jesteśmy w luźnym kontakcie. To tylko luzackie spotkanie, przyjaźń, nie ma to nic wspólnego z jego pracą jako eksperta w TV. Naprawdę doceniam Bastiego. Sprawia wrażenie, że jest bardzo szczęśliwy. Miło i przyjemnie się z nim rozmawia, ma bogate doświadczenie”.

…meczu Bayeru ze Stuttgartem:

„…Oglądam dużo piłki nożnej i będę również oglądał mecz Stuttgartu z Leverkusen. To dwie bardzo silne i klarowne drużyny. Są bardzo czyste w tym, co robią. Obie drużyny absolutnie zasługują na to, by być tam, gdzie są w tabeli. To będzie absolutnie interesujący mecz. Musimy zagrać jutro, a potem będziemy trenować w niedzielę rano. Potem obejrzę mecz”.

…poziomu zmęczenia:

„…Mieliśmy kilka obaw przed meczem wyjazdowym w Kolonii. Wyglądaliśmy tam jednak świeżo. Potem wyglądaliśmy na zmęczonych w meczu z Kopenhagą. Zmęczenie często wkrada się podczas przerwy. Przemowa w tym tygodniu była bardzo bezpośrednia, skupiliśmy się na wygrywaniu i rywalizacji”.

…ostatnich dni:

„…Mieliśmy bardzo dobry tydzień treningów. Nastroje były dobre. Tego samego potrzebujemy jutro we Frankfurcie. Panuje tam bardzo emocjonalna atmosfera. Spodziewamy się, że Frankfurt zagra na najwyższym poziomie, a kibice będą naciskać na swoją drużynę. Musimy być gotowi. Dzisiaj odbędziemy krótką sesję treningową, a następnie udamy się do Frankfurtu. Jutro będziemy musieli to udowodni”.

Źródło: FCB.de / FCB.tv
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...