Kolejny krok w drodze po tytuł: Bayern vs Koeln 4:1

Bayern Monachium pewnie pokonał drużynę FC Koeln 4:1 w spotkaniu 23 kolejki niemieckiej Bundesligi. Tym samym podopieczni Pepa Guardiloli umocnili się na czele ligowej tabeli powiększając przewagę nad drugim w tabeli VFL Wolfsburg do 11 punktów.

W porównaniu do poprzedniego spotkania Bayernu w lidze z drużyną SC Paderborn trener Pep Guardiola dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce swojego zespołu. Xabiego Alonso zastąpił Bastian Schweinsteiger, a Juana Bernata Mario Goetze.Ponadto David Alaba został przesunięty na lewa stronę obrony.

Od pierwszej minuty Bayern rzucił się na drużynę z Kolonii i już po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 2;0 dla gospodarzy. Najpierw w 3 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Arjena Robbena najwyżej do piłki wyskoczył Bastian Schweinsteiger po raz pierwszy pokonując bramkarza gości Timo Horna. W 9 minucie spotkania sytuację sam na sam zmarnował Robert Lewandowski, jednak Bawarczycy ponowili atak a solową akcja popisał się Franck Ribery, który sprytnym strzałem podwyższył prowadzenie. Bayern bezwzględnie napierał na ekipę gości jednak nie potrafił strzelić kolejnych goli.

Od 25 minuty gospodarze wyraźnie zwolnili tempo rozgrywania akcji, a drużyna FC Koenl otrząsnęła się po szybko straconych bramkach. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 2:0 w doliczonym czasie Anthony Ujah strzelił bramkę kontaktową po dośrodkowaniu Matthiasa Lehmana i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 2:1.

Na drugą połowę gospodarze wyszli jakby lekko zaspani, a drużyna FC Koeln coraz śmielej poczynała sobie w akcjach ofensywnych. W 60 minucie spotkania bardzo bliski wyrównania był ponownie Ujah, jednak jego strzał Neuer zdołał odbić na rzut rożny. Chwile później golkiper Bayernu znowu został zmuszony do interwencji po groźnym strzale Marcella Rissego.

To wyraźnie obudziło gospodarzy, którzy ponownie podkręcili tempo. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 67 minucie siedemnastego gola w sezonie zdobył Arjen Robben po dośrodkowaniu Francka Riberego, a sześć minut później Robert Lewandowski zakończył świetną kontrę swojego zespołu strzałem klatką piersiową z najbliższej odległości.

W międzyczasie na boisku w ekipie gospodarzy zameldował się Xabi Alonso (69 minuta) zmieniając Thomasa Mullera oraz Sebastian Rode, który w 75 minucie zastąpił Arjena Robbena.

Mimo jeszcze kilku okazji wynik nie uległ zmianie i Bayern zanotował  18 zwycięstwo w lidze powiększając przewagę nad drugim w tabeli VFL Wolfsburg do 11 punktów, jednak ekipa z Volkswagen Arena swoje spotkanie ligowe rozegra dopiero w niedzielę.

FC Bayern: Neuer, Alaba, Boateng, Badstuber, Rafinha, Schweinsteiger, Goetze, Ribery, Muller, Robben, Lewandowski

Ławka rezerwowych: Reina, Dante, Bernat, Alonso, Rode, Weiser, Pizarro

FC Koeln: Horn, Brecko, Maroh, Wimmer, Olkowski, Vogt, Lehmann, Hector, Peszko, Osako, Ujah

Ławka rezerwowych: Kessler, Halfar, Mavraj, Matuszczyk, Nagasawa, Risse, Deyversson

Wizdów: 75000 (komplet)