DieRoten.pl

Do nowego sezonu 2019/20 od pewnego czasu przygotowują się obecnie nie tylko piłkarze Bayernu Monachium, ale i również żeńska sekcja piłkarska bawarskiego klubu.

Każdego roku w stolicy Anglii rozgrywany jest towarzyski turniej "Emirates Cup", którego gospodarzem jak można się domyślić jest Arsenal. Wczoraj po raz pierwszy w historii rozegrana została jego żeńska wersja (odbył się także mecz panów).

Na samym początku "Kanonierki" podjęły na Emirates Stadium kobiety Bayernu Monachium. Wicemistrzynie Niemiec okazały się lepsze i pokonały swoje rywali 1:0, zaś bramkę n wagę triumfu zdobyła niezawodna Melanie Leupolz. Warto przyznać, że starcie odbyło się całkowicie pod dyktando Niemek, które zwyciężyły w pełni zasłużenie.

Pojedynek w Londynie był także spotkaniem starych znajomych. Dostępu do bramki Arsenalu broniła Manuela Zinsberger, zaś w obronie wystąpiła Leonie Maier − obie Panie w przeszłości miały okazję reprezentować klub ze stolicy Bawarii.

Niestety cieniem na wyniku kładzie się jedynie kontuzja Sydney Lohmann, która z powodu urazu ramienia musiała już w pierwszej połowie opuścić boisko. Mecz w Londynie obserwowało 28,5 tysiąca kibiców.

− Jestem zadowolony z długich fragmentów tego meczu. Dobrze się przygotowaliśmy co zaprocentowało. Musimy jeszcze poprawić kilka rzeczy, ale na chwilę obecną po intensywnym tygodniu treningów z uwzględnieniem zmęczenia był to owocny sparing − powiedział po meczu Jens Scheuer.

Dla ciekawskich − w meczu panów podopieczni Emery'ego podzielili los swoich koleżanek ponosząc porażkę 2:1 z Olympique Lyonem.

Maciej Iwanow

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama04.08.2019 08:26
29.07.2019 20:54
na zawsze się już zapisały w historii Arsenalu ;-)
29.07.2019 16:48
29.07.2019 11:21
29.07.2019 08:11