DieRoten.pl

Kobel nie zaprząta sobie głowy plotkami o Bayernie

fot.
Reklama

W niemieckiej Bundeslidze można wymienić kilku dobrych, a nawet bardzo dobrych bramkarzy, którzy są zaliczani na piłkarskim świecie do jednych z najlepszych.

Wśród nich możemy wymienić przede wszystkim Gregora Kobela, który na przestrzeni ostatnich miesięcy poczynił spore postępy i stał się wielką ostoją Borussii Dortmund.

Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że Szwajcar coraz częściej łączony jest z transferem do innego topowego klubu – jednym z potencjalnych kierunków ma być Bayern Monachium, gdzie 25-latek mógłby zastąpić w przyszłości Manuela Neuera. Mimo wszystko w wywiadzie udzielonym dla „Sky”, bramkarz BVB przyznał, iż nie zaprząta sobie głowy spekulacjami i skupia się na swoich celach.

− Oczywiście, gdy jest się obiektem spekulacji w mediach, to oczywiście jest to też swego rodzaju uznanie dla Twojej pracy. Ale dla mnie nie odgrywa to aż tak dużej roli – powiedział Kobel.

− Ważne jest dla mnie to, że skupiam się na sobie, na swoich osiągnięciach, na rozwoju osobistym. To zawsze było dla mnie ważne. Wszystkim innym można zająć się, gdy przyjdzie na to czas – dodał.

− Chcę się rozwijać, chcę pracować nad sobą. Ponadto chcę zdobyć jak najwięcej punktów z Borussią w drugiej połowie sezonu ligowego – podsumował Gregor Kobel.

W bieżącym sezonie 2022/23, szwajcarski golkiper miał okazję rozegrać łącznie 17 spotkań dla Borussii Dortmund, zaś jego dorobek to 8 czystych kont oraz 19 straconych bramek. Mając na uwadze średnią not, Kobel jest zaliczany do absolutnej czołówki w Bundeslidze.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...