DieRoten.pl

Kimmich: To było pełne walki zwycięstwo

28.02.2022, 09:54:29

Kilka dni temu, zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna odniósł swoje dziewiętnaste zwycięstwo w sezonie ligowym 2021/2022.

Rywalem Bayernu Monachium była ekipa Eintrachtu Frankfurt, gdzie trenerem jest Oliver Glasner. Koniec końców monachijczycy pokonali swoich rywali 1:0, zaś bramkę na wagę zwycięstwa zdobył wprowadzony po przerwie Leroy Sane, dla którego była to 13. bramka w sezonie 2021/22.

Po zakończeniu boju we Frankfurcie, na temat przebiegu gry wypowiedział się Joshua Kimmich, który pochwalił kolegów za ambicję i walkę do samego końca, zwłaszcza w ostatnim kwadransie gry.

– Sposób, w jaki przepchnęliśmy się tam z powrotem przez ostatnie 10, 15 minut - to też jest fajne. To musi być nasza ambicja, aby doprowadzić coś takiego do końca – powiedział Kimmich.

– Lipsk ustabilizował formę, BVB zostało wszędzie wyeliminowane i teraz ma siłę, żeby nas gonić w Bundeslidze. Leverkusen również ma dobrą jakość, młodych, silnych zawodników – mówił dalej.

– To było pełne walki zwycięstwo. Przed nami jeszcze długa droga. Nie możemy się już więcej potykać – podsumował Joshua Kimmich.

Mistrzowie Niemiec dziś mają wolne od treningów, zaś przygotowania do meczu z Bayerem 04 Leverkusen (przyszła sobota o 18:30) rozpoczną się najpewniej dopiero jutro rankiem lub w środę.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)28.02.2022 20:29
Praktycznie jesteśmy na ostatniej prostej do obrony tytułu.
28.02.2022 11:25
Przy stracie punktów przez bvb te wyszarpane punkty jeszcze bardziej nabierają na wartości.