DieRoten.pl

23 sierpnia 2020 roku z pewnością jest datą, która na bardzo długo zapadnie w pamięci wszystkich piłkarzy oraz kibiców rekordowego mistrza Niemiec.

Niemiecki dziennik „Bild” ruszył niedawno z nową serią, która poświęcona jest wspomnieniom piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec z minionego sezonu i nie tylko.

Tym razem swojego głosu użyczył Joshua Kimmich, który odniósł się między innymi do swojej asysty w starciu z Paris Saint-Germain, po której padła bramka dająca monachijczykom zwycięstwo i Puchar Ligi Mistrzów. Niemiec poruszył również kwestię wspomnień z tego pojedynku.

Jeśli jesteście ciekawi, co miał do powiedzenia pomocnik bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Joshua Kimmich na temat:

...swojej asysty w finale LM:

„...Ta asysta do Kinga doprowadziła do największego i najważniejszego zarazem triumfu w mojej dotychczasowej karierze piłkarskiej. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że to była najważniejsza asysta w mojej karierze, byłem bardzo wzruszony.”

...sytuacji, która dała bramkę w finale z PSG:

„...Chciałem się uwolnić spod opieki defensora, dzięki czemu nie zablokowałby mojego dośrodkowania. Wszystko zagrało się idealnie. Nawet Kingsley, który nie jest przecież ekspertem od gry w głowę, był w stanie wykończyć to podanie (śmieje się).”

...meczu z PSG:

„...Ponownie zobaczyłem sobie ten mecz. Dostajesz gęsiej skórki, kiedy analizujesz taki mecz i wszystkie te sytuacje z innej perspektywy. Możesz się wczuć we wszystko.”

...starcia z Barceloną:

„...Jeśli potrzebowaliśmy jakiegoś finalnego kopa i bodźca, to z pewnością był to mecz z Barceloną. To zwycięstwo 8:2 dało całej naszej drużynie przekonanie i wiarę, że możemy dokonać czegoś wielkiego. Uwierzyliśmy, że możemy spełnić nasze marzenia w Lizbonie.”

...wspomnień z finału:

„...Zabrałem do domu kawałek siatki z bramki z tego meczu i oczywiście medal Ligi Mistrzów. Wiążę z tym wiele emocji, wspomnień - dostaję gęsiej skórki na same wspomnienie. Dla mnie te dwie rzeczy reprezentują ten niesamowity rok.”

...Obrońcy Roku UEFA:

„...Dodatkowo zdobyłem też nagrodę dla Obrońcy Roku w Europie. Dla mnie to był symbolicznie ostatni element układanki - odnieść jak największe sukcesy z drużyną i indywidualnie.”

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama28.12.2020 21:48
28.12.2020 21:44
28.12.2020 19:04
Jeszcze taką wykonasz Josh :)
28.12.2020 16:14
"Facet do zadań specjalnych". Za kazdym razem udawadnia że można na niego liczyć w decydujących momentach i nie ma dla niego znaczenia na jakiej pozycji gra. Dla mnie to najważniejszy pilkarz obecnego Bayernu.
28.12.2020 16:01
U niego mało jest "oczywistych" asyst, czyli łatwych prostych podań na parę metrów. Więcej jest skomplikowanych dośrodkowań, nieszablonowych podań i rozwiązań, na które inni piłkarze może i by wpadli, ale z wykonaniem dużo gorzej. Widać, że dużo ćwiczy z piłką, opanowanie i kontrola na wysokim poziomie.
28.12.2020 14:03
28.12.2020 12:53
W 90% gol był zasługą Kimmicha. Joshua ma tę fantastyczną cechę, iż w decydujących momentach najważniejszych meczów potrafi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.
28.12.2020 12:30
To poprawienie piłki podeszwą i idealne dośrodkowanie na zawsze zapisze się w historii piłki nożnej, piękna asysta.