DieRoten.pl

Kimmich: Potrzebujemy więcej zdrowych piłkarzy

13.01.2020, 10:27:24
Ł. Skwiot

Sytuacja kadrowa Bayernu Monachium z całą pewnością nie wygląda obiecująco. W najbliższym meczu ligowym z Herthą BSC na ławce bawarskiego klubu z pewnością ponownie znajdzie się wielu juniorów.

Sytuacja kadrowa bawarskiego klubu jest ostatnimi czasy dość często poruszanym tematem w niemieckich mediach. Na przestrzeni kilku ostatnich dni swojego głosu w sprawie konieczności wzmocnień użyczyli nie tylko zawodnicy Bayernu, ale i również Hansi Flick.

Joshua Kimmich dostrzega, że mistrzowie Niemiec mają spore problemy kadrowe, które wynikają głównie z kontuzji. Niemiec przyznał, że podczas obozu w Dosze trenowało 12 czy 13 profesjonalnych piłkarzy, podczas gdy reszta składu została uzupełniona o juniorów.

Podczas obozu w Dosze mogliście dostrzec, że mamy teraz 12 czy 13 zdrowych piłkarzy z pierwszego składu, zaś resztę uzupełniają juniorzy. Stół dla młodych graczy był pełny. W moim pierwszym roku gry dla Bayernu sytuacja tak nie wyglądała – wspomniał Kimmich.

− Oczywiście mamy wielu kontuzjowanych piłkarzy. Gnabry nie mógł trenować, zaś Lewy i Coman wkrótce wrócą. Javi też jest kontuzjowany, zaś Niklas i Lucas potrzebują jeszcze czasu. Klub wie, że musi podjąć decyzję. Na ten moment skład nie jest wystarczająco duży – mówił dalej.

Niemiec dał jasno do zrozumienia, że walcząc na trzech frontach (Bundesliga, Puchar Niemiec oraz Liga Mistrzów), klub ze stolicy Bawarii potrzebuje w swoim składzie więcej zdrowych piłkarzy.

Możemy walczyć na trzech frontach do samego końca sezonu. Mamy w zespole wielu reprezentantów różnych krajów, więc potrzebujemy więcej graczy, którzy będą zdrowi – podsumował Joshua Kimmich.

źródło: Goal.com
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama13.01.2020 21:16
Nawet jeśli Karl faktycznie jest mocno zapracowany, w co z resztą mam ogromne nadzieję, to ten fakt niestety ukazuje tylko absurd pracy naszego dyrektora sportowego.
13.01.2020 15:19
Za dużo gracze komentują, oni są od grania. W ostatnim czasie kilku młodych graczy dostało szansę i w pełni ja wykorzystali. I tak nikt nie ma wpływu na zakupy, wszystko w rękach zarządu a na razie widać że nie spieszy im się z zakupami.
13.01.2020 10:54
Tylko Brazzo wie lepiej, że trzeba grać młodzieżą zwłaszcza tą którą sprowadził :D
13.01.2020 10:38
@TomiiiFCB może Karla nie słychać, bo mocno zapracowany, oby.
13.01.2020 10:31
Nieźle apelują.

A Karl'a ostatnio nie słychać - ciekawe czy mocno zrelaksowany?

reklama