DieRoten.pl

Kimmich: Nie weszliśmy za dobrze w mecz

15.09.2021, 09:45:06
FotoOlimpik

Po słabszym początku sezonu 2021/22 (remis z Gladbach i 3:2 z Kolonią) zdaje się nie ma już śladu. W ostatnich spotkaniach monachijczycy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Mistrzowie Niemiec w ostatnich 4 meczach zaprezentowali się bardzo dobrze, odnosząc 4 zwycięstwa przy bilansie bramkowym 24:1. Wczorajszego wieczoru „Bawarczycy” pokonali z kolei w Lidze Mistrzów ekipę FC Barcelony 3:0 w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej.

Po zakończeniu spotkania na Camp Nou, przed kamerami telewizji Amazon, na kilka pytań dziennikarza odpowiedział lider środka pola bawarskiego klubu, czyli Joshua Kimmich, który nie do końca był zadowolony z przebiegu starcia.

− Nie weszliśmy za dobrze w mecz, to był bardzo intensywny pojedynek. Bramkę na 1:0 zdobyliśmy szczęśliwe, ale już w pierwszej połowie byliśmy lepszą drużyną. Mogliśmy dziś wygrać wyżej niż 3:0 − powiedział Kimmich.

− Dobrze prowadziliśmy piłkę, ale popełniliśmy kilka łatwych błędów, które mogliśmy uniknąć. Gdyby było nieco wilgotniej, to może poradzilibyśmy sobie lepiej, moglibyśmy wtedy więcej biegać z piłką. Niemniej jednak możemy być zadowoleni z wygranej − mówił dalej.

− Po 5:0 nad Herthą było to dopiero nasze drugie przekonujące zwycięstwo. Jednak tendencja jest właściwa i wszystko zmierza we właściwym kierunku. Mam nadzieję, że będziemy to wszystko kontynuować − podsumował Joshua Kimmich.

Mistrzowie Niemiec otrzymali od Juliana Nagelsmanan dzień wolny od treningów w czwartek. Przygotowania do meczu z Bochum ruszą dopiero w piątek (spotkanie z VfL zaplanowano na 18 września o 15:30).

źródło: Amazon

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (3)

reklama16.09.2021 06:14
Początek przeciętny ale potem było świetnie.
15.09.2021 14:25
Sam Josh akurat nie wszedł za dobrze i w ogóle jakoś ten występ jego nie powalił.
15.09.2021 11:28
Bez przesady panie Kimmich. Gol przypadkowy czy nie należał nam się. Prawda jest taka że Barcelona nie istniała a wynik 0:3 to najniższy wymiar kary!!