Kimmich: Cieszę się, że zdobyłem tego gola

Nie dalej jak wczoraj wieczorem podopieczni Hansiego Flicka rozegrali kolejne spotkanie w ramach Pucharu Niemiec. Tym razem Bayern rywalizował o awans z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Bayern pokonał swoich rywali 1:0 i zameldował się w półfinale Pucharu Niemiec, gdzie czeka już ekipa czwartoligowego 1. FC Saarbruecken (pozostałe pojedynki odbędą się dziś). Należy podkreślić, iż monachijczycy nie musieli tak naprawdę wczorajszego wieczoru zbytnio się wysilać.

Bramkę na wagę zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy zdobył Joshua Kimmich, który po spotkaniu z Schalke 04 Gelsenkirchen otrzymał również oficjalną nagrodę Piłkarza Meczu. W wywiadzie pomeczowym 25-latek nie ukrywał, iż jest zadowolony ze swojego trafienia i wygranej nad S04.

Cieszę się, że zdobyłem bramkę na wagę zwycięstwa. Zdobyliśmy gola przed przerwą, co ułatwiło nam nasze podejście w drugiej połowie – powiedział w strefie mieszanej Kimmich.

− Mieliśmy mecz pod kontrolą. Jestem zadowolony, choć nie wszystko było dobrze. Najważniejsze jednak, że awansowaliśmy dalej – skomentował Niemiec.

Po meczu tradycyjnie swoje zdanie wyraził również kapitan i numer jeden w bramce klubu ze stolicy Bawarii, czyli Manuel Neuer.

To nie był bardzo dobry mecz piłki z racji na defensywną taktykę Schalke. Mieliśmy 80% posiadania i kontrolowaliśmy mecz. Zasłużenie awansowaliśmy. Cały zespół pokazał się z dobrej strony w obronie – podsumował Neuer.