DieRoten.pl

Kimmich: Chcemy ukształtować nową erę!

27.09.2020, 13:11:16
FotoOlimpik

Choć niektórzy eksperci sądzili, że po zdobyciu potrójnej korony, monachijczycy nie będą już tak żądni sukcesów, to podopieczni Hansiego Flicka bardzo szybko wyprowadzili ich z błędu.

Bayern zanotował doskonały wręcz początek sezonu 2020/21, pokonując na inaugurację Bundesligi ekipę Schalke 04 Gelsenkirchen aż 8:0, po czym kilka dni później monachijczycy zdobyli Superpuchar Europy odnosząc zwycięstwo 2:1 nad Sevillą.

Kilka dni temu Joshua Kimmich udzielił wywiadu dla „Sueddeutsche Zeitung”, w którym to odniósł się do wielu tematów związanych z bawarskim klubem. Niemiec między innymi wspomniał o konieczności przeprowadzenia kolejnych transferów oraz niesamowitej atmosferze, jaka panuje w zespole.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia pomocnik FCB, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Wszystkich chętnych zachęcamy do krótkiej lektury!

Joshua Kimmich na temat:

...wzmocnień kadry:

„...Zespół jest obecnie bardzo silny, ale nadal wierzę, że musimy się poprawić, także pod względem personelu. Czeka nas od groma spotkań. W zeszłym sezonie było łatwiej z mniejszym składem, bo mieliśmy więcej przerw, więc obciążenie było mniejsze.”

...Davida Alaby:

„...On sam raczej nie doświadczył tego nigdy wcześniej. Sam musi podjąć decyzję o przyszłości. David z pewnością jest świadom, że mamy teraz bardzo wyjątkowy zespół, o wyjątkowej atmosferze. Nie wydaje mi się, aby doświadczył tego wcześniej przez te wszystkie lata.”

...atmosfery w zespole:

„... Już po finale LM powiedziałem, że czuję się tutaj jak w gronie braci. Na boisku jesteśmy rodziną. Każdy daje z siebie wszystko dla drugiego, o to w końcu chodzi. Wcześniej też odnosiliśmy sukcesy, ale poczucie wspólnoty nie było nigdy tak silne! Czujemy się świetnie. W naszym zespole masz wrażenie, że przebywasz wśród braci. Dziś już wiem: Tak, tytuły są wielką motywacją, ale czy wiecie, co jest jeszcze większym uczuciem? Kiedy rzucasz dużo energii, pasji i zaangażowania do zespołu i wtedy zauważasz jak wszystko się tam mnoży.”

...głodu sukcesów:

„...Na pewno nie czujemy się spełnieni, choć wygraliśmy Ligę Mistrzów. To nie tak, że teraz sobie myślimy: "Możemy sobie odpuścić, osiągnęliśmy nasz główny cel w karierze". Chcemy udowodnić, że należymy do europejskiej elity permanentnie. Chcemy ukształtować nową erę!”

 

źródło: Sueddeutsche Zeitung
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama27.09.2020 14:58
Dobrze że zawodnicy mają takie nastawienie:)
27.09.2020 14:33
Kolejne tytułu będą potwierdzeniem tym słów, a najlepiej oczywiście międzynarodowe tytułu.

Edytowano : 2020-09-27 14:34:08

*tytuły

Edytowano : 2020-09-27 14:34:36

*tych
27.09.2020 13:54
Widać, że motywacja i mentalność zwycięzców jest dalej. Ale do tego, by powtórzyć ten genialny sezon potrzeba nie tylko motywacji, ale i formy, szczęścia, braku kontuzji a przede wszystkim - koniecznego uzupełnienia kadry realnymi wzmocnieniami - chodzi o co najmniej 2-3 piłkarzy. Ja zaczynam się natomiast bać, czy przyjdzie choć jeden.
27.09.2020 13:25
Lider. Najważniejszy gracz Bayernu.