DieRoten.pl

Kimmich: Chcemy ukształtować erę w Bayernie!

21.12.2020, 09:00:24
Ł. Skwiot

Mimo iż Bayern odniósł największy z możliwych sukcesów w 2020 roku, to klub ze stolicy Bawarii nie zamierza spoczywać na laurach i już celuje w kolejne tytuły.

Jakiś czas temu obszernego wywiadu udzielił Joshua Kimmich, który w rozmowie z dziennikarzem dał jasno do zrozumienia, że aspiracje monachijczyków są ogromne i Bayern pragnie ukształtować nową erę. Ponadto Niemiec odniósł się do kwestii obecności kibiców na stadionach.

− Chcemy ukształtować erę w Bayernie! Nasz zespół jest wyjątkowy i silny tak jak miało to miejsce w poprzednim sezonie. Półfinał Ligi Mistrzów powinien pozostać dla nas minimalnym celem powiedział Kimmich.

− Ponieważ na stadionach nie ma kibiców, to jest to bardzo ważne, aby w zespole wzajemnie się nakręcać, wspierać, trzymać się razem i prowadzić na boisku. Czysto sportowo - dwie drużyny, nic więcej - z pewnością były to najuczciwsze tytuły mówił dalej.

− Z drugiej strony kibice są bardzo ważnym czynnikiem w trakcie spotkań. Niestety nie ma ich teraz z nami. Tęsknimy za ich obecnością na trybunach. Oni są jak wzmacniacze – ogromny stres lub inspirację kontynuował Niemiec.

W trakcie dalszej części rozmowy Kimmicha poproszono również o kilka słów na temat niemieckiej reprezentacji narodowej – Joshua nie ukrywa, że obecna sytuacja jest bardzo podobna do tej, w której przed rokiem znajdował się Bayern Monachium.

− Sytuacja w kadrze narodowej jest podobna do tej, w której znajdowaliśmy się przed rokiem w Bayernie. Jakość jest na swoim miejscu. Jesteśmy odpowiedzialni za to, aby na boisku pokazać tę jakość tak szybko, jak tylko będzie to możliwe – podsumował Joshua Kimmich.

źródło: Yahoo

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama22.12.2020 21:23
Hmm czy aby w kadrze nie trzeba więc zrobić tego co robić k temu w Bayernie...

Kształtujcie erę i w Bayernie i w całej Europie, żadne półfinały LM nie was nie zadowalają. Jedziemy po pełną pulę!
22.12.2020 17:48
Już ją kształtujecie i oby tak dalej.
21.12.2020 10:44
Z Kimmichem i Goretzką wchodzącymi w najlepsze lata dla piłkarzy jest to jak najbardziej możliwe.
Pierwszym krokiem do tego jest przedłużenie kontraktów.