DieRoten.pl

Kicker: Treningi FCB w małych grupach?

26.03.2020, 12:29:36
FotoOlimpik

Odkąd rozgrywki ligowe w Niemczech zostały przerwane, zawodnicy bawarskiego klubu trenują w swoich domach indywidualnie i odbywają każdego dnia tak zwane cybertreningi.

Nie inaczej było wczoraj i przedwczoraj. Jako że Bundesliga najpewniej zostanie zawieszona co najmniej do 30 kwietnia, to piłkarze Bayernu Monachium w dalszym ciągu trenują w domach i odbywają tak zwane cybertreningi.

Jeśli mowa o wczorajszych zajęciach, to tradycyjnie już odbyło się to za pomocą wideokonferencji. Zarówno trener Hansi Flick, jak i również Dr Holger Broich i Peter Schloesser (fizjoterapeuta) pokazywali swoim podopiecznym różne ćwiczenia, które następnie zawodnicy powtarzali.

Sesja obejmowała tym razem 45-minutowy funkcjonalny trening siłowy. Zaraz po jego zakończeniu każdy z osobna miał do ukończenia indywidualny 30-minutowy trening biegowy. Warto wspomnieć, że mistrzowie Niemiec bacznie kontrolują obciążenie piłkarzy przy pomocy monitorów ukazujących m. in. tętno.

Wielu z nas zastanawia się jednak jak długo potrwa jeszcze taka forma trenowania? Z odpowiedzią na to pytanie śpieszą nam dziennikarze magazynu „Kicker”. Jak się okazuje „Bawarczycy” omawiają obecnie z odpowiednimi ludźmi (lekarze, lokalne władze itp.) możliwość trenowania w małych grupach, począwszy od przyszłego tygodnia.

Klub zdaje sobie jednak sprawę, iż jest to bardzo delikatny temat i potencjalne wznowienie zajęć może zostać źle odebrane przez społeczeństwo – monachijczycy nie chcą swoją postawą dawać złego przykładu. Jedno jest pewne – do końca tego tygodnia ćwiczenia będą odbywać się w ten sam sposób. W niedzielę zawodnicy będą mieli wolne.

źródło: Kicker.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama26.03.2020 17:45
Wydaje mi się,że to zupełnie niepotrzebne ryzyko w tej chwili. Jeszcze przez co najmniej ponad miesiąc nic się w BL nie wydarzy więc nie widzę sensu już za chwilę wracać do zajęć grupowych.
26.03.2020 16:40
Czemu ma to być źle odbierane? Gracze są badani, pod dom podjeżdża specjalny busik który zabiera graczy i przewozi na stadion, tam trenują i ta sama forma powrotu. Przecież to ich praca a my też do niej chodzimy!! Zresztą uważam że mecze też powinny odbywać się w takiej formie, bez publiczności. Inaczej wiele klubów może nie przetrwać!!
26.03.2020 14:48
Raczej marne szanse na takie rozwiązanie, bo w Monachium można spotkać się z jedną niespokrewnioną osobą więc po co Bayern miałby wystawiać się krytykę (wg mnie uzasadnioną).
26.03.2020 13:16

reklama