DieRoten.pl
Reklama

Kicker: Odejście Sommera niemalże pewne

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

W trakcie zimowego okienka transferowego w 2023 roku, do klubu ze stolicy Bawarii trafiło trzech nowych zawodników.

Jak już doskonale wiemy, mowa jest o takich zawodnikach jak Yann Sommer, Daley Blind oraz Joao Cancelo. Niewykluczone jednak, że cała trójka po zaledwie pół roku opuści Bayern Monachium.

Podczas gdy umowa Blinda nie zostanie przedłużona, to w przypadku Cancelo kwestią sporną pozostaje ogromna opłata transferowa (opcja wykupu), która została ustalona w umowie wypożyczenia na 70 milionów euro. Wiele będzie oczywiście zależało od skłonności City do negocjacji i obniżenie tej kwoty.

Jeśli natomiast mowa o Sommerze, to od kilku tygodni w mediach pojawiają się różne doniesienia w kwestii jego przyszłości. Tym razem najnowsze informacje przedstawił magazyn „Kicker”.

Odejście niemalże pewne?

Z doniesień niemieckich dziennikarzy możemy dowiedzieć się, że odejście Yanna jest już niemalże przesądzone. Ma to oczywiście związek z nadchodzącym powrotem Manuela Neuera do bramki FCB – Sommer nie chce pełnić roli numeru dwa w Bayernie, jako że wielkimi krokami zbliża się EURO 2024.

Szwajcar pragnie grać regularnie w nadchodzącym sezonie, albowiem jego celem jest gra na mistrzostwach Europy jako jedynka w szwajcarskiej reprezentacji. Potencjalny transfer nie powinien stanowić problemu, jako że 34-latek budzi spore zainteresowanie poza granicami Niemiec. Potencjalne kierunki dla Sommera to m. in. AS Monaco, Villarreal, Valencia czy Leicester.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...