Kicker: Lewy przejdzie operację dopiero pod koniec roku

Nie jest żadną tajemnicą, że Robert Lewandowski w najbliższej przyszłości będzie zmuszony przejść mały zabieg. Przypominamy, że Polakowi dokucza przepuklina pachwinowa.

Uspokajamy jednak i zaznaczamy, że nie jest to żaden poważny problem, zaś 31-letni napastnik będzie potrzebował raptem 7-10 dni na regenerację i powrót do pełnej sprawności po zabiegu.

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was, że niebawem Robert Lewandowski spotka się z lekarzami, aby zadecydować o terminie zabiegu. W grę mają wchodzić dwa terminy ‒ podczas najbliższej przerwy reprezentacyjnej lub pod koniec 2019 roku.

Z informacji ujawnionych przez niemiecki magazyn "Kicker" dowiadujemy się, że Polak po konsultacjach zadecydował, że zabieg odbędzie się na krótko przed przerwą zimową. W związku z tym "Lewy" zagra w najbliższych meczach polskiej kadry oraz w pojedynkach Bayernu.

Wyceniany na 65 milionów euro napastnik rozgrywa obecnie sezon życia. W 18 rozegranych do tej pory spotkaniach (wszystkie rozgrywki) Robert ustrzelił już w sumie 23 bramki. Średnio 31-latek strzela do siatki swoich rywali co 67 minut.

Źródło: Kicker