DieRoten.pl

Kicker: Bright Arrey-Mbi dołączy do Kolonii

fot. Fotolia
Reklama

Wiele wskazuje na to, że w ostatnich kilkudziesięciu godzinach zimowego okienka transferowego, dojdzie do kilku ruchów transferowych związanych z piłkarzami Bayernu.

Jak już informowaliśmy wcześniej, Taylor Booth po zakończeniu sezonu 2021/22 dołączy na zasadzie wolnego transferu do Utrechtu, podczas gdy Adrian Fein ma zostać wypożyczony do Dynama Drezno (jego wypożyczenie do Greuther Fuerth zostanie anulowane).

To nie koniec doniesień, albowiem jak donosi niemiecki magazyn „Kicker”, do końca czerwca 2023 roku, do ekipy 1. FC Koeln z pierwszej Bundesligi wypożyczony zostanie utalentowany defensor drugiej drużyny Bayernu Monachium – Bright Arrey-Mbi.

Niemiecki defensor na krótko przed wyjazdem do Nadrenii Północnej-Westfalii miał otrzymać jeszcze nowy, profesjonalny kontrakt, co ma być potwierdzeniem dla samego zawodnika, że „Bawarczycy” liczą na niego w przyszłości.

Informacje te potwierdzają również dziennikarze „Sky” oraz „Bild”. Ponadto Kolonia nie ma zapewnionej opcji wykupu, co oznacza, że po upływie terminu wypożyczenia, Bright powróci do bawarskiego klubu. Między stronami miała też zostać ustalona „umiarkowana” kwota za wypożyczenie.

Media nie ujawniły tej sumy, ale według ujawnionych informacji – będzie ona uzależniona od występów – im więcej spotkań rozegra 18-latek, tym mniej ekipa „Kozłów” będzie musiała przelać na konto Bayernu.

Bright Arrey-Mbi

18-latek trafił do bawarskiego klubu latem 2019 roku z młodzieżówki Chelsea. Początkowo Bright występował w zespole do lat 19, po czym rok później został przesunięty do drugiej drużyny. W bieżącym sezonie Arrey-Mbi rozegrał 22 spotkania dla wszystkich ekip FCB, zaś jego dorobek to 2 bramki.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...