DieRoten.pl

Kicker: Bossowie są zgodni − potrzeba wzmocnień

16.01.2020, 10:41:05
DieRoten.pl

Media w Niemczech od dłuższego już czasu co rusz spekulują o potencjalnych ruchach transferowych Bayernu Monachium w trwającym obecnie zimowym okienku transferowym.

Choć od momentu otwarcia zimowego okienka transferowego minęło już szesnaści dni, to póki co w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec nie doszło do żadnych ruchów. Co więcej niedawno mogliśmy się dowiedzieć z niemieckiej prasy, że Jerome Boateng nie opuści bawarskiego klubu w tym miesiącu.

Niemniej jednak zarówno piłkarze, jak i trener Hansi Flick wielokrotnie już na przestrzeni kilku ostatnich dni mówili otwarcie o konieczności wzmocnienia drużyny, jeśli FCB poważnie myśli o najwyższych celach w tym sezonie.

Z dzisiejszego wydania niemieckiego magazynu „Kicker” możemy dowiedzieć się, że nie tak dawno temu sternicy „Gwiazdy Południa” mieli odbyć spotkanie, podczas którego doszli do wspólnego wniosku, że sytuacja kadrowa nie wygląda dobrze i jeszcze tej zimy należy przeprowadzić transfery.

Jak już wiemy Hansi Flick preferowałby pozyskanie jednego lub nawet dwóch nowych piłkarzy – bocznego obrońcę oraz skrzydłowego. Z kolei rada piłkarzy FCB (liderów) nie widzi absolutnie koniecznej potrzeby wzmacniania boku obrony, lecz raczej środka.

Dziennikarze podkreślają, że wewnątrz klubu dyskutowano o kilku opcjach na prawą stronę defensywy. Mimo wszystko Benjamin Henrichs nie opuści tej zimy AS Monaco, zaś Manchester City nie chce wypożyczać Joao Cancelo (preferują transfer definitywny). Poza tym Dodo, który wedle niedawnych doniesień miał znaleźć się na celowniku Bayernu, nie spełnia sportowych i finansowych wymagań „Die Roten” (Szachtar ma oczekiwać za swojego gracza około 30 milionów euro).

Ponadto Marin Pongracic, który niedawno zasilił szeregi ekipy VfL Wolfsburg również był tematem dyskusji w Monachium. Jedno jest pewne – sternicy FCB są świadomi i przekonani, że należy wzmocnić kadrę. Z jakim skutkiem? Przekonamy się w najbliższych dniach…

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (16)16.01.2020 21:51
Dawać szybko jakieś konkretne nazwiska. Kimmicha i Pavarda z powrotem na prawą stronę. Nie robić sobie problemów tam, gdzie ich nie ma.
16.01.2020 18:21
@FanGraczyBayern ale przecież inni też doznać (odpukać) kontuzji.
16.01.2020 16:04
Szkoda, że stwierdzenie tak oczywistego faktu zajęło 16 dni okienka transferowego.
16.01.2020 15:17
Czy starczy czasu hmm tak,spokojnie...pod warunkiem wpie*dalu w Berlinie.
Meunier i życzenie nr 1 trenera spełnione.
16.01.2020 15:06
Tylko żeby to były solidne wzmocnienia, na miarę klubu jakim jest Bayern Monachium, a nie jakieś wynalazki o których nikt nie słyszał i odpalą dopiero za kilka lat.
16.01.2020 14:57
@Moe Fakt, masz rację! Miałem na myśli, że jak już to szybciej mieli to ogarnąć, w teraźniejszych standardach planowania kadry przez nasz zarząd a nie jak kiedyś. Kiedyś to tak wyglądało, że w maju i czerwcu były najważniejsze transfery przeprowadzane. Kształt kadry był wykrystalizowany na początku lipca, tylko jeśli się trafiła okazja (tak jak z Robbenem pod koniec okienka) to sie kogoś brało. Teraz to błądzenie po omacku... Jakby wzięli kogoś z ulicy i kazali być dyrektorem sportowym..
Co do zmiany za Lahma to przecież na lewo i prawo gadali, że Kimmich nim będzie. I co? Jak się tam sprawdził to pyyk - do środka bo mu sie granie na DP zachciało i znowu ten sam problem, wracamy do punktu wyjścia.
Przypomina mi się słynne hasło " Przecież mamy Haasa!", apropos kombinacji z jakimś Dajaku..
16.01.2020 14:37
@Shorty Nie, Shorty, 2 stycznia to już za późno, 2 stycznia to powinni rozpocząć wdrażanie planu. Kształt kadry, braki na pozycjach, transfery, planuje się wcześniej. Tak jak 1 lipca nie siada się do stołu z myślą, no kogo by tu sprowadzić? A może nikogo? Niestety tak to u nas w ostatnim czasie wygląda. Co roku sprawiają wrażenie zaskoczonych faktem, że można przeprowadzać transfery, łapanka. A jak sprowadzają to połamańca za 80 mln, kurła, sanatorium miłości, wyleczymy go będzie nam wdzięczny. Nawet bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że w klubie nie ma jakiejś listy z potencjalnymi transferami, z topowymi piłkarzami, talentami, według pozycji, uszeregowanymi według potencjału. Kiepsko to wygląda i to już, gdzieś od 4 lat, tylko dziury w składzie się powiększają.
Najlepsze jest to, że 4 lata temu potrzebowaliśmy prawego obrońcy(zmiennika dla Lahma), ofensywnego pomocnika(nasze odwieczne marzenie), defensywnego pomocnika(bo Alonso już stary) skrzydłowego(za RR), zmiennika dla Lewego, tak potrzebujemy ich nadal.
16.01.2020 13:22
To że potrzebujemy wzmocnień to chyba każdy wie.
Problem jest w tym że nic z tego nie wynika. Nasz Dyrektor sportowy monitoruje rynek i czeka na okazje już nie pierwsze okienko transferowe. (okazje w jego rozumieniu, może gdyby Sadio Mane przyszedł do niego z kartą na ręku i ładnie poprosił to może po pół roku Brazzo by się odezwał że w ostateczności go weźmie chociaż słabo pasuje do stylu Bayernu).
Obawiam się że jak długo Brazzo będzie na swoim stanowisku to kolejne okienka będą wyglądać jak to letnie i połowa obecnego czyli będziemy czekać na okazję a jak ich nie ma to problem okazji nie Brazzo on ma czas może poczekać.
16.01.2020 11:32
Zapomnijcie o transferach. Wracają po kontuzji i są transfery.
16.01.2020 11:30
16.01.2020 11:29
Przecież to nie ma rąk i nóg... Kimmich na stałe jako defensywny pomocnik , więc takiego nie potrzebujemy, Pavard może grać jako środkowy obrońca i zostawiamy Boatenga w lutym wróci Hernandez, jest Alaba, ale weźmiemy stopera. Martinez za miesiąc wróci i tak zarząd wie lepiej...
16.01.2020 11:21
Takie spotkanie powinno być od razu 2 stycznia przed wylotem do Doha a nie w środku stycznia. Wszyscy zrelaksowani. Może Kahn będzie mięsem tam rzucać, i przyciśnie Brazzo do ściany...
16.01.2020 11:05
Jest 16 stycznia i działacze odbyli spotkanie w którym doszli do wniosku że należy wzmocnić jednak zespół. Teraz przez dwa tygodnie będą monitorować rynek by dostać kogoś za pół darmo aż okienko dobiegnie końca i jednak nie kupimy nikogo.
16.01.2020 11:03
Mhmm może to, że na takim obozie przed rozpoczęciem rundy nowy zawodnik może poznać styl preferowany przez trenera, założenia taktyczne, ustawienia na boisku, itp.
W codziennych treningach też oczywiście, ale taka integracja wydłuża się w czasie.
16.01.2020 10:54
A co okres przygotowawczy ma do integrowania się z drużyną ? W codziennych treningach już się nie mogą integrować ? W Anglii czy Hiszpanii nie mają takiej długie przerwy jak w Niemczech, więc nie wiem w czym problem.
16.01.2020 10:46
Fajnie, że są zgodni, no rewelacja. Dobrze, że do rozpoczęcia rundy jeszcze sporo czasu więc przed nowymi zawodnikami jeszcze cały okres przygotowawczy na zintegrowanie się z drużyną.