DieRoten.pl

Kerry Hau ze Spox dla DieRoten: Martinez najpewniej wróci do Bilbao

17.05.2021, 21:20:48

Dokładnie 30 czerwca 2021 roku, wygasną umowy z trzema zasłużonymi dla klubu zawodnikami. Mowa o takich graczach jak David Alaba, Jerome Boateng oraz Javi Martinez.

Póki co nie potwierdzono jeszcze dokąd trafią David AlabaJerome Boateng oraz Javi Martinez, ale w mediach pojawia się coraz więcej doniesień o możliwych kierunkach dla całej trójki.

Jeśli mowa o ostatnim z nich, to Hiszpan najprawdopodobniej powróci do swojego macierzystego klubu, czyli Athleticu. Warto wspomnieć, że już rok temu pojawiło się sporo informacji na ten temat, ale wówczas transfer nie doszedł do skutku. Teraz wszystko jednak skłania się ku temu, że Javi wróci do ojczyzny.

Ile jednak w tych plotkach jest prawdy? O wyrażenie swojego zdania na temat poprosiliśmy znanego dziennikarza takich portali jak „Spox.com” oraz „Goal.com”Kerry'ego Haua − który zawsze posiadał sprawdzone wiadomości w sprawie hiszpańskich graczy FCB.

− Javi Martinez najprawdopodobniej powróci do Bilbao. Zwolennikiem jego powrotu do klubu Basków jest trener Marcelino García Toral. Javi również uwielbia nie tylko miasto, ale i również sam klub. To może być wielki powrót Martineza i spotkanie po latach − powiedział Hau w rozmowie dla DieRotenPL.

− Z drugiej strony lato bęzdie długie, więc można się spodziewać także innych ofert. Równie dobrze mogę sobie wyobrazić to, że Javi zdecyduje się na wyjazd do MLS, zwłaszcza że chciałby pewnego dnia zagrać w takiej lidze. W przeszłości była również szansa, aby udać się do Chin czy Arabii Saudyjskiej, ale sam Javi nie do końca był zdecydowany na takich ruch − kontynuował.

− Jeśli jednak pojawi się godna oferta z MLS, to Martinez z pewnością rozważy przenosiny do MLS. Jednakże moim zdaniem, czego też się spodziewam − Javi wróci latem do Athleticu, ponieważ wszystko do siebie pasuje − mówił dalej dziennikarz.

− Zeszłego lata Javi również prowadził dobre rozmowy z Bilbao, ale ostatecznie odmówił z racji na wynagrodzenie, które oferował mu Athletic. To było oczywiste, że nie byli w stanie zaoferować mu tego, co miał w Bayernie. Jednakże teraz Javi będzie najpewniej gotów zgodzić się na niższą pensję, aby grać dla swojego macierzystego klubu z Bilbao. Mimo wszystko na ten moment nie ma jeszcze nic konkretnego − podsumował Kerry Hau.

Javi Martinez

Javi Martinez trafił do Bayernu latem 2012 roku z Athletic Bilbao za sprawą Juppa Heynckesa. Monachijczycy zapłacili za Hiszpana wówczas 40 milionów euro, co na tamten okres było rekordową sumą dla klubu. W trakcie swojej 9-letniej przygody Martinez rozegrał dla FCB 267 spotkań, zaś jego dorobek w tym czasie to 14 bramek oraz 11 asyst. Ponadto Javi zdobył z kolegami 24 tytuły.

 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)22.05.2021 11:06
Niech wraca do domu, tam będzie mu najlepiej.
18.05.2021 20:42
Myślę że tak właśnie będzie.
17.05.2021 21:26
Czyli pan Hau powtórzył dokładnie to samo co jest wałkowane od kilku lat...