DieRoten.pl
Reklama

Kanclerz Niemiec z wizytą na Allianz Arenie

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Za niespełna 1,5 tygodnia rozpocznie się turniej mistrzostw Europy w piłce nożnej. Przypominamy, że gospodarzem EURO 2024 będą Niemcy.

EURO 2024 rozpocznie się oficjalnie 14 czerwca, kiedy to Niemcy w roli gospodarza podejmą Szkotów. Warto nadmienić, iż mecz otwarcia odbędzie się na stadionie Allianz Areny w Monachium.

W ubiegły poniedziałek obiekt „Bawarczyków” na zaproszenia UEFA odwiedził z kolei kanclerz Niemiec, czyli Olaf Scholz, któremu towarzyszyli także Philipp Lahm (szef niemieckiego komitetu organizacyjnego mistrzostw Europy), Jana-Christiana Dreesena (prezesa FCB) oraz Juergena Mutha (dyrektora zarządzającego Allianz Areny).

− To zaszczyt, że mecz otwarcia tych Mistrzostw Europy zostanie rozegrany na Allianz Arena, tak jak miało to miejsce podczas mistrzostw świata w 2006 roku – powiedział prezes Dreesen.

− Wtedy Monachium okazało się idealnym punktem wyjścia dla niezapomnianych kilku tygodni. Monachium to miasto sportu, a kibice z całego świata wiedzą, że są tu zawsze mile widziani. Allianz Arena jest wizytówką miasta i Wolnego Kraju Bawarii. Wymiana zdań z kanclerzem Olafem Scholzem na temat ważnych kwestii zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiskowego pokazuje, jak sumiennie piłka nożna wypełnia swoją odpowiedzialność społeczną – podsumował Jan-Christian Dreesen.

Kanclerz Scholz zwiedził szatnie na Allianz Arenie, wymienił poglądy z greenkeeperami FCB i spotkał się z wolontariuszami, którzy będą pełnić służbę na mistrzostwach Europy. Ponadto Niemiec zapoznał się z klubową koncepcją świadomości „Ostrożnie. Nasza postawa - nasze podejście”, która została opracowana przez klub wraz z kibicami.


Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...