DieRoten.pl

„Kalle” nie będzie już prezesem ECA

10.08.2017, 22:16:25
Photogenica

Bayern Monachium poinformował za pośrednictwem swojego serwisu, że Karl-Heinz Rummenigge nie będzie ubiegał się już o reelekcje na stanowiska prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Klubów.

Podczas dzisiejszego spotkania członków ECA w Madrycie 61-letni prezes Bayernu Monachium i obecny prezes Europejskiego Stowarzyszenia Klubów poinformował swoich kolegów, że nie będzie ubiegał się o kolejną kadencję.

Po intensywnych, dobrych i udanych latach wierzę, że nadszedł odpowiedni czas, aby przekazać komuś inną tą odpowiedzialność. Zawsze byłem przekonany, że to stanowisko powinno być piastowane przez limitowany okres czasu. Moje wycofanie się z tego urzędu wyraża pełną szczerość − powiedział dziś Rummenigge.

Warto mieć na uwadze, że ECA została powołana do życia 21 stycznia 2008 roku, zaś Karl-Heinz Rummenigge od samego początku piastował funkcję prezesa tej organizacji będąc jednocześnie 3-krotnie z rzędu wybierany na to stanowisko. Na początku liczyła 137 klubów członkowskich − obecnie jest ich 220.

Rummenigge nie ukrywa swojej dumy z tego co udało się osiągnąć przez te wszystkie lata z takimi organizacjami jak UEFA czy FIFA. Podczas swojej przemowy Rummenigge wymienił kilka z wielu rzeczy jakie udało się "ustalić" z piłkarskimi organami.

Możemy być dumni z tego co udało nam się osiągnąć we współpracy z FIFA i UEFA. Wszyscy nasi zawodnicy są teraz ubezpieczeni podczas spotkań międzynarodowych, zaś zespoły otrzymują rekompensaty, kiedy ich zawodnicy biorą udział w mistrzostwach Europy czy Świata − mówił dalej "Kalle".

− Ponadto teraz kluby mają po dwóch przedstawicieli w zarządzie UEFA i dzięki temu są zaangażowani w planowanie kalendarzu meczowego oraz mają udział w podejmowaniu innych ważnych decyzji dotyczących klubów − kontynuował Niemiec.

− Zespoły z ECA cieszą się ogromną harmonią i solidarnością. Największe kluby jak zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Mistrzów, czyli Real Madryt współpracują z mniejszymi zespołami jak UE Sant Julia z Andory i traktują ich z należytością − dodał Rummenigge.

− Największe kluby z Europy odczuwają wielką solidarność ze średnimi i mniejszymi zespołami, podczas gdy te mniejsze kluby mają zrozumienie dla potrzeb tych większych. Jestem z tego faktu dumny. ECA nazywa się "Głosem Klubów" i mogę powiedzieć dziś z całą pewnością: ECA jest rzeczywiście głosem klubów w europejskiej piłce − podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

Wszelkie osiągnięcia ECA były możliwe tylko dzięki osiągniętemu dialogowi i skutecznej współpracy z piłkarskimi, politycznymi i niepolitycznymi organizacjami a także zespołami z całej Europy.

Rummenigge jest wdzięczny wielu osobom ze świata piłki nożnej − Niemiec wiele zawdzięcza między innymi doskonałym relacjom między innymi z prezydentem FIFA Giannim Infantino oraz z jego poprzednikami, czyli Michaelem Platinim oraz Aleksandrze Ceferinowi.

− Chciałbym podziękować prezydentowi FIFA Gianniemu Infantino za chęć dialogu i ogólnej współpracy. Chciałbym też podziękować Michaelowi Platiniemu i Aleksandrowi Ceferinowi, byłym prezydentom FIFA, z którymi miałem szczęście pracować − dziękował prezes FCB.

− Co więcej chciałbym wyrazić najszczersze podziękowania wszystkim członkom ECA, Sekretarzowi Generalnemu Michele Centenaro jak i wszystkim innym pracownikom. Bardzo mi zaufaliście, zawsze mnie wspieraliście i byliście pomocni. Dziękuję wam wszystkim! − zakończył "Kalle".

Kolejne wybory Europejskiego Stowarzyszenia Klubów odbędą się 5 września w Genewie, kiedy poznamy następcę Karla-Heinze Rummenigge. Najważniejsze osiągnięcia ECA pod wodzą Rummenigge od momentu powstania organizacji w 2008 roku:

2008:

− ECA doprowadza do przyznania klubom rekompensaty za ich piłkarzy, którzy biorą udział w rozgrywkach mistrzostw Świata czy Europy.
− ECA uzyskuje głos w planowaniu kalendarium meczowego.
− ECA jest zaangażowana we wszystkich procesach decyzyjnych dotyczących europejskich rozgrywek klubowych.

2012:

− ECA zapewnia, że organy zarządzające muszą zapewnić ubezpieczenie zawodnikom biorącym udział w turniejach mistrzostw Świata i Europy.

2015:

− ECA osiąga pierwsze w historii porozumienie pomiędzy klubami piłkarskimi a FIFA. Owe porozumienie określa między innymi, że kluby są zaangażowane we wszystkie ważne procesy decyzyjne wpływające na piłkę klubową.
− ECA zapewnia, że kluby otrzymują dwa miejsca w Komitecie Wykonawczym UEFA po raz pierwszy w historii futbolu.

2016:

− Utworzenie "UEFA Club Competitions SA", które w przyszłości będzie organizować i usadawiać europejskie rozgrywki. UEFA i ECA są traktowane na równi w odniesieniu do wszystkich praw i miejsc w zarządzie.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)11.08.2017 21:14
Dobrze, więcej czasu poświęcał będzie Bayernowi Monachium:)
11.08.2017 09:44
Mam nadzieję że Karl będzie w Bayenie jeszcze sporo czasu :) A pro po Uliego to
Prawdę mówiąc nie jest ten Sam Uli którego widzieliśmy przed tymi numerami jakich się dopuścił .
11.08.2017 00:07
Myślę, że to po prostu pokazuje jaką opinię ma Kalle na arenie międzynarodowej. I Uli może mu jedynie buty czyścić.
Pozostaje życzyć Kalle powodzenia i liczyć że teraz w 100% skupi się na klubie abyśmy byli jeszcze mocniejsi, bo jego najbardziej szanuję z tych ludzi "od władzy".
10.08.2017 23:32
Może gdybyś po Polsku napisał to ktoś byłby w stanie to zrozumieć...
10.08.2017 23:06
Kalle oby nie myślałe żeby wszędzie pójść na emeryturke ;-) !!!
Mia San Mia