DieRoten.pl

Nie dalej jak wczoraj w niemieckim magazynie "Kicker" ukazał się bardzo obszerny wywiad z prezesem Bayernu Monachium, czyli z Karlem-Heinzem Rummenigge.

W pierwszej części jaką prezentowaliśmy Wam wczoraj, mogliście przeczytać między innymi o zapowiadanej od wielu miesięcy zmianie pokoleniowej oraz możliwych transferach. Jeśli ktoś nie miał okazji przeczytać tamtego artykułu, to raz jeszcze zapraszamy do lektury.

Karl-Heinz Rummenigge we wspomnianym wywiadzie poruszył nie tylko temat nadchodzących transferów, ale i również poszczególnych osób związanych z Bayernem Monachium. Prezes FCB pochwalił między innymi Roberta Lewandowskiego oraz Thiago Alcantarę

Dziennikarz poprosił Niemca także o kilka słów na temat Francka Ribery'ego, którego umowa wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu. W udzielonym wywiadzie "Kalle" zdradził także, że chciałby pewnego dnia, aby do Monachium powrócił legendarny Xabi Alonso.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

...przyszłości Francka Ribery'ego: "Franck nie odniósł się jeszcze do swojej sytuacji w klubie, ale fakt jest taki, że mamy zamiar przeprowadzić zmianę pokoleniową jest znany wszystkim publicznie."

...Roberta Lewandowskiego: " Robert Lewandowski jest facetem, który mówi otwarcie o wszystkim. Rzadko doświadczałem tego w piłce. W pełni określił się jako profesjonalista Bayernu Monachium. Stał się teraz liderem naszego zespołu."

...możliwego powrotu Xabiego Alonso w przyszłości: "Chciałbym, aby pewnego dnia Xabi powrócił do Bayernu. Obecnie kształtuje się na trenera. Jest charyzmatyczny i posiada wrodzony autorytet. Moim zdaniem będzie wielkim trenerem."

...Hasana Salihamidzica: "Hasan niesamowicie ciężko pracuje, jest niesamowicie zwinny w swoich działaniach, co bardzo mi się podoba. Kiedy tylko otwiera się okienko transferowe, to niczym młody Uli błyskawicznie się na nim pojawia i rozpoczyna polowanie. Nigdy się nie poddaje. Dlatego jestem przekonany, że odnajdzie się tutaj w tej roli."

...Thiago i Kimmicha: "Thiago jest wyjątkowo uzdolnionym piłkarzem. On w zasadzie może zrobić wszystko. Joshua Kimmich może zostać liderem i ważną postacią w klubie. Jest głośny, co mi się podoba. Ma jednak dopiero 23 lata i musi być cierpliwy."

...powrotu Lahma do FCB: "Philipp Lahm jasno zdecydował się na Niemiecki Związek Piłki Nożnej. Jest odpowiedzialny za Euro 2024. Do tego czasu pozostało jeszcze 6 lat."

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama26.12.2018 22:35
No to czekamy na tą zmianę pokoleniową i rozwiązanie sagi z Lucasem czyli bezpośrednio związanych spraw. Trzymajmy się takiego podejścia, a będzie dobrze.
26.12.2018 12:04
Karl nazwał Hasana młodym Ulim!! Zostawię to bez komentarza, są Święta i nie ma się co czepiać.
26.12.2018 10:34
Fajna wypowiedź . Ribery jak zostanie jeszcze sazon to tylko w roli zamiennika.
25.12.2018 16:19
Dobrze że mówi o tym wprost. Bo nawet jeśli Franck raz czy dwa na rundę jest jeszcze w stanie zagrać dobry mecz to to zdecydowanie za mało.
25.12.2018 14:50
No i mam nadzieję, że tych słów będzie się trzymał. Zmiana pokoleniowa jest niezbędna!