DieRoten.pl

Kahn: Wiek nie ma znaczenia dla bramkarza

01.04.2020, 11:48:41
Photogenica

Ostatnie kilka dni przyniosło nam od groma plotek i pogłosek o przyszłości kapitana i numeru jeden w bramce bawarskiego klubu, czyli Olivera Kahna.

Wedle różnych doniesień Manuel Neuer oczekuje umowy do 2025 roku, podczas gdy monachijczycy oferują mu przedłużenie kontraktu do 2023 roku. Niedawno niemiecki dziennik „Bild” przeanalizował całą sytuację i przedstawił 5 możliwych scenariuszów odnośnie tego, jak może potoczyć się przyszłość bramkarza FCB.

Jakie jest jednak zdanie bossów Bayernu w tym temacie? W wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Sport Bild” kwestię przyszłości kapitana „Gwiazdy Południa” poruszył legendarny Oliver Kahn, który wskazał, że wiek nie ma znaczenia dla golkiperów, jednakże głównym wyzwaniem jest utrzymanie wysokiego poziomu.

− Ogólnie rzecz biorąc bramkarze potrafią, co też sam pokazałem, grać do późnego wieku. Jednakże utrzymanie wysokiego poziomu to wielkie wyzwanie – powiedział „Tytan”.

− Detale kontraktu? To oczywiste, że nie możemy o tym dyskutować tutaj publicznie mówił dalej nowy członek zarządu FCB.

Co jednak z Alexandrem Nuebelem, który z dniem 1 lipca zostanie nowym bramkarzem Bayernu Monachium? W dalszej części rozmowy Oliver Kahn zdradził, że Niemiec nie odgrywa decydującej roli w kwestii przedłużenia kontraktu z Manuelem Neuerem.

− W osobie Alexandra Nuebela pozyskaliśmy wysoce utalentowanego golkipera, który będzie miał możliwość rozwinąć się pod wodzą Neuera i uczyć się od niego – podsumował Kahn.

źródło: Sport Bild
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama04.04.2020 17:30
Jakieś zawsze ma, ale mniejsze niż u zawodnika z pola, oczywiście.
02.04.2020 08:57
Kto ma lub miał dziecko chore doskonale rozumie złamanie zakazu klubowego, ale czy musi jechać jak ciapa mając auto które zapewne w 80% jedzie za niego?
01.04.2020 16:49
Jedno wyklucza drugie. Z jednej strony kupujemy bramkarza wielce utalentowanego choć to dopiero wyjdzie w praniu, a tu przedłużamy kontrakt z Manu aż na pięć lat!! Czy ktoś zastanowił się czy to ma sens? Czy ktoś wierzy że Nuebel będzie czekał aż tyle czasu?
01.04.2020 15:07
@kamzet - zależy o którym okresie w karierze Gigiego mówisz.
Gigi jeszcze w sezonie 2014/15 czyli w wieku 37 lat został najlepszym bramkarzem LM. Dwa lata później nie wiem czy został nim wybrany ale również był w czołówce, aż do finału Juve straciło najmniej bramek (choć wiadomo, szczelna i dyscyplinarna gra w obronie też miały swój wpływ).
Gigi zaczął zjazd od sezonu 2017/18 i wtedy byłem zdania, że lepiej dla Juve aby to właśnie Wojtek bronił.
Oli niestety ale pod koniec kariery też zaliczył zjazd, nie bez powodu Lehmann wygrał z nim rywalizację o koszulkę z nr 1 na mundialu w Niemczech. I ten zjazd był w wieku ciut wcześniejszym od Gigiego.
Najlepiej z tych golkiperów których pamiętam, do końca kariery prezentował się Van Der Sar.
01.04.2020 14:10
Myślę, że styl gry Manu może niestety zmniejszyć jego "żywotność" jako bramkarza. On dużo wychodzi w pole, kiwa się, nie jest typowym strażnikiem bramki. Nadal może grać na wysokim poziomie bardzo długo, bo siłą rzeczy to nie np. skrzydłowy, nie musi być aż tak szybki, ale jednak to może mieć wpływ. No ale zobaczymy, myślę, że najbliższy kontrakt to jego ostatni poważny. Potem może gdzieś dogra w USA czy Arabii Saudyjskiej, ale poważnym futbolem się już nie będzie zajmował.
01.04.2020 12:47
Wieku nie oszuka nawet bramkarz co pokazuje chociażby Buffon.
01.04.2020 12:14
Manu organizmu nie oszuka i po 35 roku zycia z pewnosia zauwazy ze refleks juz nie ten. Zycze mu zeby spadki mozliwosci nadeszly jak najpozniej. Licze ze umowe przedluzy i conajmniej 3 lata zostanie z nami
01.04.2020 11:59
Oczywiście, że bramkarz może grać dłużej niż zawodnik z pola, ale bez przesady. Uwarunkowane jest to indywidualnymi predyspozycjami ciała oraz organizmu.

reklama