DieRoten.pl

5 możliwych scenariuszów z Neuerem i jego przyszłością

31.03.2020, 11:36:05
Ł. Skwiot

Manuel Neuer to bez wątpienia jedna z najważniejszych figur w obecnej drużynie rekordowego mistrza Niemiec. Niemniej jednak w ostatnim czasie pojawia się od groma plotek odnośnie przyszłości kapitana FCB.

34-latek trafił na Allianz Arenę latem 2011 roku z Schalke 04  Gelsenkirchen za sumę 30 milionów euro. Od tamtej pory Manuel Neuer rozegrał w sumie 373 spotkania dla pierwszej drużyny Bayernu i co więcej zdobył w tym czasie 18 tytułów (w tym między innymi Ligę Mistrzów).

Niemniej jednak ostatnimi czasy jednym z najgłośniejszych tematów związanych z kapitanem FCB jest jego przyszłość w bawarskim klubie. Spekuluje się, że Manu oczekuje przedłużenia obecnej umowy o 5 lat, podczas gdy „Bawarczycy” oferują mu kontrakt do 2023 roku. Sytuacji postanowili przyjrzeć się dziennikarze „Bilda” i zaprezentowali 5 możliwych scenariuszów.

1. Pożegnanie pod koniec sezonu:

Jeśli negocjacje zostaną zerwane, to plotki o możliwym odejściu staną się realne. Mimo to Bayern nie ma powodów, aby pozbywać się Manu, zwłaszcza w dobie pandemii. Poza tym kapitan FCB w żadnym wypadku nie myśli o zmianie otoczenia klubowego.

2. Odejście w 2021 roku:

Manuel wypełni kontrakt do końca i odchodzi za darmo latem 2021 roku. Scenariusz ten pod pewnymi względami mógłby być korzystny dla obu stron Nuebel zastąpiłby Neuera, zaś 34-latek miałby wystarczająco dużo czasu na znalezienie nowego klubu.

Bayern może jednak nie zgodzić się na taki scenariusz. FCB chce współpracować z Neuerem dłużej niż do 2021 roku.

3. Neuer przedłuży umowę do 2023 roku:

To dla Bayernu wymarzony scenariusz. Nuebel w tym czasie byłby szykowany na następcę Neuera, zaś Manuel miałby jeszcze szansę spełnić swoje marzenie − wygrać ponownie LM. Problemem jest jednak fakt, że Neuer chce dłuższą umowę.

4. Neuer i Bayern dochodzą do kompromisu:

Możliwy jest kompromis między FCB i Manu. Możliwe wyjście to umowa do 2024 roku i opcja przedłużenia o kolejny rok. W tym wypadku obie strony musiałby pójść na ustępstwa: Bayern ws. długości kontraktu, Neuer ws. wynagrodzenia.

5. Bayern spełnia żądania Neuera:

Golkiper może otrzymać umowę zgodnie ze swoimi żądaniami do 2025 roku. Ten scenariusz jest jednak mało możliwy. Bayern podjąłby największe możliwe ryzyko, zarówno pod względem finansowym, jak i sportowym.

źródło: Bild.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama04.04.2020 17:51
Jedyny realny jest taki, że Manu zostanie w Bayernie.
31.03.2020 17:03
Serial z Alabą, teraz z Neuerem, Wiem że prasa nie ma o czym pisać ale niech pisze jakieś szczegóły bo na razie czytamy te same spekulacje od kilku tygodni tylko inaczej ubrane.
31.03.2020 16:23
3-4-1-2-5
:D
Klub jest w roli rozdającego karty i ma silniejszą pozycję w tych negocjacjach więc mam nadzieję,że dobro klubu będą stawiać na pierwszym miejscu szczególnie w tych dosyć niepewnych czasach.
31.03.2020 11:44
Tylko opcja nr 3 albo 2 jest prawdopodobna.

reklama