DieRoten.pl

Kahn: Ważne są nie tylko umiejętności, ale i charakter

02.04.2020, 12:40:22
FotoOlimpik

W ubiegłą środę w wydaniu niemieckiego dziennika „Sport Bild” znalazł się obszerny wywiad z nowym członkiem zarządu bawarskiego klubu, czyli Oliverem Kahnem.

Podczas rozmowy z dziennikarzem Oliver wypowiedział się na wiele ważnych tematów związanych z bawarskim klubem i nie tylko. Kahn odniósł się m. in. do kryzysu spowodowanego pandemią, zrzeknięcia się przez piłkarzy części zarobków oraz wpływu obecnej sytuacji na rynek transferowy.

Nie mogło też zabraknąć pytań o planowanie kadry oraz wpływu Hansiego Flicka na transfery. Co więcej członek zarządu „Gwiazdy Południa” dał również jasno do zrozumienia, że zarówno Manuel Neuer, jak i Thomas Mueller są niezwykle ważnymi elementami Bayernu.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia legendarny „Tytan”, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Wszystkich chętnych zachęcamy do krótkiej lektury.

Oliver Kahn na temat:

…pandemii:

„…Po kryzysie życie będzie toczyć się dalej. Na ten moment nikt nie jest w stanie przewidzieć jak zmieni się nasze życie i świat piłki. Być może nauczymy doceniać się futbol taki jest – radość z gry, pozytywne emocje, wspólne doświadczenia, a nie przemoc i nienawiść.”

…zrzeknięcia się przez piłkarzy części zarobków:

„…To tylko pokazuje, że solidarność jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek. Swoim zachowaniem zademonstrowali również, że dbają o to, co dzieje się z pracownikami, klubem i ich kolegami.”

…kadry Bayernu:

„…Bayern w dalszym ciągu będzie posiadał topowych piłkarzy w swoim składzie. Ponadto naszym celem jest promowanie młodych piłkarzy do pierwszego zespołu. Mam na myśli młodzież, która ma potencjał pójść śladem takich graczy jak Lahm, Schweinsteiger, Mueller, Alaba czy Kroos.”

…wpływu kryzysu na transfery:

„…Nie można teraz przewidzieć jaki będzie wpływ kryzysu na rynek. Absolutnie topowi piłkarze nadal będą do wyciągnięcia na rynku. Jednakże z drugiej strony to wątpliwe, czy ekstremalnie wysokie opłaty transferowe i zarobki będą takie same jak wcześniej.”

…charakteru zawodników Bayernu:

„…Aby odegrać wielką rolę w Bayernie, zawodnik musi mieć nie tylko umiejętności piłkarskie, ale i również charakter i odpowiednią mentalność. Pokora, dyscyplina, zwycięska mentalność i wytrwałość są tak samo ważne, jak i również umiejętności piłkarza.”

…spełnienia wymagań charakteru przez Sane:

„…Mam nadzieje, że zrozumiecie, iż nie będę się wypowiadał na temat zawodników innych klubów.”

…Thomasa Muellera:

„…Z piłkarskiego punkty widzenia i charakteru, Thomas Mueller jest ważnym elementem Bayernu. Z jego doświadczeniem, bierze na siebie odpowiedzialność i posiada umiejętności prowadzenia zespołu w trudnych momentach.”

…kontraktów Neuera i Muellera:

„…Obaj są utożsamiani z klubem i odpowiadają za sukcesy i ciągłość Bayernu. Hasan pracuje nad tym tematem w odpowiedni sposób. Sposób, w jaki mnie wprowadził do tego obszaru odpowiedzialności pokazuje tylko jego otwarte i skierowane na dobro zespołu podejście.”

…Flicka domagającego się prawa veta w kwestii transferów:

„…Oczywiście trener jest ważnym elementem w kwestii transferów. Hasan, ja i Hansi intensywnie rozmawiamy o tym i na inne tematy. Jesteśmy tego samego zdania, że klub jest na pierwszym miejscu. Zmierzamy w jednym kierunku i naszym celem jest rozwijać zespół.”

…Uliego Hoenessa:

„…Uli jest dla wielu ludzi punktem kontaktowym i doradcą. To byłoby zaniedbaniem, gdybyś nie szukał jego porad. Regularnie wymieniam się także poglądami z Herbertem Hainerem i innymi członkami Rady Nadzorczej.”

źródło: Sport Bild
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama04.04.2020 17:20
Święte słowa. W wielu przypadkach wręcz powiedziałbym, że charakter na dłuższą metę może nawet przewyższyć umiejętności.
03.04.2020 18:56
Wstrzymajmy konie z tym wychwalaniem Sane od najlepszych skrzydłowych bo dzisiaj to on jest połamańcem wracającym po roku przerwy więc niepewność to słowo,które najlepiej opisuje jego obecną formę,wartość czysto piłkarską.
Wyłącznie w promocyjnej cenie i mocno rozsądnym kontrakcie (stawiającym go w środku stawki wśród płac w klubie).
03.04.2020 11:48
Może i Sane ma charakterek i jest najemnikiem. Ale w odróżnieniu do Timo jest jednym z najlepszych skrzydłowych na świcie i w tym wypadku jego umiejętności są nam bardzo potrzebne
02.04.2020 23:07
Kahn ma ,,DNA Bayernu'', więc bardzo dobrze wie kogo klub potrzebuje. Początek jego pracy w Bayernie zapowiada się na prawdę dobrze. Najemnicy to sobie mogą grać w cyrkach objazdowych szejków, ale nie w Bayernie.
02.04.2020 22:23
Myśle to samo, nie potrzebujemy gwiazdki i najemnika. Są zawodnicy jak Timo którzy chcą u nas grać
02.04.2020 15:21
Gdy czytam jego wypowiedzi jestem pewny że właściwy człowiek na właściwym miejscu:)
02.04.2020 14:30
Właśnie czas wrócić do tego czasu jak LvG wprowadzał do składu Badstubera czy Mullera, a Flick pokazał, że nie boi się wprowadzać młodych, a co do Sane jeśli ma psuć atmosferę w Bayernie i ma się mieć za zbawcę po Arjenie i Franku to lepiej podziękować :) FCBM!

Edytowano : 2020-04-02 14:31:19

* do składu takich piłkarzy jak niegdyś Badstubera czy Mullera.
02.04.2020 12:51
Chyba jasna aluzja Kahna co do charakteru Sane, staje po stronie Flicka.

reklama