DieRoten.pl
Reklama

Kahn: To było niesamowite, jak Sadio się zaangażował

fot.
Reklama

W trakcie letniego okienka transferowego w 2022 roku, w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec doszło do wielu istotnych zmian kadrowych.

Wśród piłkarzy, którzy zostali latem ściągnięci na Allianz Arenę, możemy wyróżnić przede wszystkim takich graczy jak Matthijs de Ligt oraz Sadio Mane, których kwestię transferów omówił podczas sobotniego Walnego Zgromadzenia prezes Oliver Kahn.

Legendarny „Tytan” podkreślił, że do dziś jest pod wielkim wrażeniem tego, jak Senegalczyk był zaangażowany i dążył do przenosin do Monachium. Niemiec jest przekonany, że senegalska gwiazda da jeszcze „Bawarczykom” wiele radości.

− Chciałbym gorąco powitać raz jeszcze w Bayernie Sadio Mane. To było niesamowite, jak po prostu był zaangażowany, jak bardzo chciał trafić do Bayernu, liczył się tylko nasz klub, nie brał pod uwagę innych adresów – powiedział Kahn.

− Jestem przekonany, że w najbliższych latach Sadio zapewni nam wiele radości. To samo dotyczy także Matthijsa de Ligta. Trafił do nas, choć chciało go też wiele innych klubów w Europie. Cieszymy się, że wybrał nasz klub – mówił dalej.

Chwilę później prezes rekordowego mistrza Niemiec odniósł się również do kwestii zawodników, którzy opuścili stolicę Bawarii – Kahn wypowiedział się przede wszystkim nt. Lewandowskiego, Tolisso oraz Suele.

− Było też kilku zawodników, którzy nas opuścili: Najpierw Robert Lewandowski. On był maszyną do strzelania bramek dla Bayernu. Życzę mu wszystkiego najlepszego w Barcelonie - oczywiście z wyjątkiem naszego meczu w Lidze Mistrzów – dodał.

− Niklas Suele i Corentin Tolisso również opuścili Bayern. Obaj wnieśli istotny wkład w liczne mistrzostwa Niemiec, zwycięstwo w Lidze Mistrzów i innych rozgrywkach. Obu życzymy wszystkiego najlepszego w ich obecnych klubach – podsumował Oliver Kahn.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...