DieRoten.pl

Kahn: Lewandowski znalazł się już na piłkarskim Olimpie

30.11.2021, 07:55:06
FotoOlimpik

Robert Lewandowski to bez dwóch zdań najlepszy napastnik na całym piłkarskim globie od kilku lat. Polak udowadnia to niemalże w każdym tygodniu.

W samym tylko sezonie 2021/22, kapitan polskiej reprezentacji narodowej może już pochwalić się 25 strzelonymi bramkami – to najlepszy wynik biorąc pod uwagę TOP 5 lig w całej Europie.

Jeśli zaś pod uwagę weźmiemy występy naszego rodaka dla klubu i kadry narodowej Polski w 2021 roku, to Robert Lewandowski może pochwalić się 64 trafieniami oraz 10 asystami w zaledwie 54 spotkaniach – żaden inny zawodnik na świecie nawet nie zbliżył się do dorobku „Lewego”.

Niemniej jednak piorunujące liczby nie wystarczyły, aby napastnik Bayernu wygrał w plebiscycie Złotej Piłki, albowiem 33-latek zajął dopiero drugie miejsce. Tuż po zakończeni gali na temat snajpera FCB wypowiedział się prezes Oliver Kahn, który wziął w obronę swojego gracza.

− Nawet bez Złotej Piłki Lewy już dawno dotarł na Olimp największych w światowej piłce. Jestem ciekaw, jakie jeszcze rekordy ustanowi w przyszłości z naszym klubem. W przyszłym roku znów będzie kandydatem do Złotej Piłki – napisał Kahn.

− Oprócz tytułu Napastnika Roku, Robert Lewandowski tak samo zasługiwał na Złotą Piłkę, ponieważ od lat każdego dnia jest absolutnie wybitny. Niemniej jednak gratulacje dla Messiego – podsumował Oliver Kahn.

Jako ciekawostkę warto jeszcze nadmienić, iż Robert Lewandowski jest pierwszym polskim piłkarzem, który zajął drugie miejsce w historii plebiscytu Złotej Piłki.

źródło: Twitter

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)02.12.2021 09:39
Brakuje jednak tej Złotej Piłki do gabloty. Może jeszcze nie wszystko stracone, choć z racji na wiek będzie coraz trudniej.
30.11.2021 18:21
Cała ta FIFA, UEFA, prasa to jedna wielka banda i całe ich plebiscyty to wielki kabaret!!
30.11.2021 16:33
Właśnie bo Lewy jest tylko śmiertelnikiem zwykłym, który dotarł na ten Olimp ale tam jest zarezerwowane miejsce wyłącznie dla bogów...
30.11.2021 06:49
Może i tak, ale bogowie na tym olimpie są wyjątkowo okrutni.