DieRoten.pl

Kahn: Do końca wspieraliśmy Juliana

06.04.2023, 18:19:30
Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Blisko dwa tygodnie temu, Bayern Monachium podjął decyzję, która zszokowała niemalże cały piłkarski świat – z posady trenera zwolniono Nagelsmanna.

Dzień po zwolnieniu Juliana Nagelsmanna, w ubiegłą sobotę miała miejsce z kolei konferencja prasowa oraz prezentacja nowego szkoleniowca rekordowego mistrza Niemiec – wybór FCB padł na Thomasa Tuchela, który podpisał umowę do końca czerwca 2025 roku.

Podczas niedawnej rozmowy z dziennikarzami, na temat ostatnich wydarzeń i wielkiego zamieszania w bawarskim klubie, wypowiedział się Oliver Kahn. Niemiec odniósł się m. in. do kwestii komunikacji oraz wspierania byłego trenera.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia prezes bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Oliver Kahn na temat:

…odpowiedzialności kierownictwa:

„…Mamy obowiązek i odpowiedzialność, aby zapewnić sukces sportowy. Zadaliśmy sobie pytanie, skąd to się bierze, że są tak duże wahania? Nie ma to nic wspólnego z paniką. Gdyby to wynikało z emocji, to zrobilibyśmy to od razu w poniedziałek. W drużynie cały czas widać niezrozumiałe słabości. Na początku sezonu ponownie wzmocniliśmy skład i mamy teraz jeden z najlepszych składów w Europie. Mimo to ciągłość występów tak naprawdę nie uległa poprawie. Nie możemy być zadowoleni z występów, które często pokazujemy. To jest aspiracja, która jest zakotwiczona w DNA Bayernu. Oczywiście, mogliśmy sobie teraz ułatwić sprawę i pozwolić na kontynuację. Widzieliśmy mecz z PSG, gdzie drużyna pokazała, co potrafi i do czego jest zdolna. Ale widzieliśmy, że nasze cele są zagrożone. To był celowy zabieg i proces”.

…komunikacji z Nagelsmannem:

„…Zawsze mieliśmy bardzo otwartą wymianę zdań z Julianem i zawsze byliśmy przekonani, że będzie to również widoczne na boisku. Ale wtedy trzeba też czasem przyjąć odpowiedzialność, a także podejmować trudne decyzje, które może nie wszyscy rozumieją”.

…Juliana Nagelsmanna:

„…W ramach całego procesu priorytetem było, aby najpierw porozmawiać z Julianem i przekazać mu naszą decyzję. Zrobiliśmy to wczoraj. To była bardzo otwarta rozmowa. Oczywiście, w życiu zdarzają się milsze rzeczy. Julian był bardzo otwarty. Wyjaśniliśmy mu sytuację, to co widzieliśmy, a on to przyjął i zrozumiał. Pod wieloma względami mamy podobne przemyślenia. Najważniejsze jest to, że było tak, jak myśleliśmy, że będzie po otwartej i szczerej współpracy przez rok i 9 miesięcy”.

…wspierania Nagelsmanna:

„…Julian był również bardzo skupiony pod względem komunikacji. Byliśmy w ciągłej wymianie i mogliśmy rozmawiać na wszystkie tematy. Miałem też okazję przekazać mu jedno lub dwa doświadczenia ze swojego czasu. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby jak najlepiej wspierać Juliana”.

…rozmów z zawodnikami:

„…Jako prezes FCB mam oczywiście wiele innych zadań. Niemniej jednak jest to podstawowy obszar i mam swoje ucho blisko drużyny. Zawsze staram się rozmawiać także z zawodnikami. To jest również siła tego klubu. To, że prezes zarządu również pochodzi ze świata sportu, jest celowy. Rozmawiam z zawodnikami tu i tam. Myślę, że ostatnio udało nam się to bardzo dobrze i mamy też jasny obraz tego, co myślą i jak czują się zawodnicy”.

…Thomasa Tuchela:

„…Nie trzeba dyskutować o jego mocnych stronach i zaletach, są one imponujące. Świadczy o tym również jego kariera. Prowadzenie takiej drużyny jak PSG nie jest łatwe. On doprowadził ich do finału CL. Od pierwszego dnia odniósł również wielki sukces w Chelsea. To jest imponujące CV. Zawsze stoi za tym rozwój osobisty. Dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Thomas Tuchel jest teraz naszym trenerem”.

źródło: FCB.de / FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (13)07.04.2023 08:25
Fakty są takie, że z Julianem walczyliśmy o wszystko. Na razie odpadliśmy z PN, zobaczymy co będzie dalej.
07.04.2023 07:44
Julian grał o trzy trofea. Teraz gramy o dwa. Jak nas pokona Guardiola to będzie smutne, przegranie Bundesligi będzie za to smiechowe
07.04.2023 07:37
Jak przegramy dwa najbliższe mecze, to szczerze dla mnie powinien Kahn i Hasan podać się do dymisji, musiałby wrócić Kalle na 2-3 lata i trzeba przekazać władze innym legenda może Lahm, może Bastii, może nawet Lothar, tutaj jest potrzebna osoba która przywróci w klubie normalność, bo to co pokazali z Julkiem to jest kompromitacja i tak się nie postępuje w Bayernie, to są praktyki dla klubów z szejkami czy oligarchami.
06.04.2023 23:28
Kompletna bzdura, juz by lepiej milczeli. Wspieralismy do konca - konca czego? konca wspierania? xd

Mimo iz nie bylem jego fanem to gral o 3 trofea, wiec wspieranie do konca oznaczaloby wspieranie do konca gry o nie. Zrobiono dokladnie cos odwrotnego niz wspieranie do konca, ucieto wspolprace nagle i twardo, ucieto zaufanie.

Nie wiem po co takie gadki? osmieszaja sie...
06.04.2023 23:14
@Mario3 i tak bronił się, był w grze o wszystkie trofea. Zespół strzelał nawet więcej goli jak z Lewym.
@siudrak0 ja w takim scenariusz napewno będę to wypominał i będę liczył, że spadnie za to jakaś głowa z góry.
06.04.2023 23:07
Odpadliśmy już z Pokalu, jak nie wygramy Ligi Mistrzów to przez długi, długi czas będzie się wytykać zarządowi to zwolnienie Nagelsmanna.
06.04.2023 22:51
Wystarczyło ściągnąć następcę Lewego i Julek by sie obronił wynikami ;)
06.04.2023 21:08
"Nasze cele są zagrożone." Na szczęście niektóre już nie są, na przykład PN.
06.04.2023 21:05
Skoro go wspierali do końca, to znaczy że Julian sam się zwolnił.
06.04.2023 20:48
Tam poszło o coś czego nigdy się nie dowiemy.
06.04.2023 19:29
No we wtorek zapewnili nam ten sukces sportowy, obowiązek spełniony.
06.04.2023 19:17
Nie wiem czy do końca wspierali Julka, przy tym etapie już nie powinno sie zmieniać trenera i to jeszcze z takimi wynikami, Juz wiadomo ze potrójnej korona nam przeleciała koło nosa, ale najważniejsza jest CL i mam nadzieje że Tuchel i zawodnicy pokonają MC
06.04.2023 18:24
Nie o wyniki tylko chodziło ale nie ma to już teraz znaczenia. Mamy nowego trenera i tyle, szkoda mi tylko tej kasy którą trzeba płacić teraz Nagelsmannowi!! Można by było zainwestować w dobrego gracza!!