Po sukcesie dwóch poprzednich edycji projektu FC Bayern World Squad, nikt w kierownictwie sportowym FCB nie miał wątpliwości o kontynuowaniu tego programu.

REKLAMA

W związku z tym, kilka dni temu rozpoczęła się trzecia edycja, zaś głównym trenerem wybrano legendarnego napastnika z Holandii – Roya Makaaya. Jak z kolei podkreślił dyrektor ds. marketingu FCB, czyli Andreas Jung, promowanie talentów jest dla Bayernu bardzo ważnym zadaniem.

− Chcemy wykorzystać FC Bayern World Squad do promowania globalnych talentów piłkarskich, dawania zawodnikom z całego świata szansy na zostanie profesjonalistami i przyczyniania się do wymiany kulturowej – powiedział Jung.

− Dzięki temu wyjątkowemu na skalę światową projektowi młodzieżowemu, Bayern po raz kolejny podkreśla znaczenie podstawowych wartości, takich jak inspiracja, sukces i zaangażowanie. W tym kontekście cieszymy się, że możemy ustanowić kolejny znak różnorodności z napisem „Red against Racism” na piersi koszulki – dodał.

− Ta drużyna z młodymi zawodnikami z tak wielu różnych narodów jest wspaniałym ambasadorem kosmopolityzmu i naszej międzyklubowej inicjatywy „Red against Racism” – podsumował Andreas Jung.

Obecnie zawodnicy FC Bayern World Squad przebywają w Argentynie, gdzie odbywa się obóz przygotowawczy. Przypominamy zarazem, że rozegrane zostaną tam także trzy sparingi, zaś pierwszy z nich zaplanowano na jutro (przeciwko Estudiantes de La Plata).

Źródło FCB.de
Udostępnij