DieRoten.pl
Reklama

„Jesteśmy zachwyceni, że Omar wybrał nas”

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

Kilka dni temu Bayern Monachium oficjalnie potwierdził odejście kolejnego zawodnika z pierwszego zespołu – tym razem mowa o Omarze Richardsie.

Angielski defensor po jednym roku spędzonym w zespole rekordowego mistrza Niemiec, zdecydował się opuścić Bayern i dołączyć do Nottingham Forest, które awansowało do angielskiej Premier League po ostatnim sezonie 2021/22.

Przypominamy zarazem, że Omar Richards podpisał kontrakt, który będzie ważny do końca czerwca 2026 roku. Ostatnio w rozmowie dla klubowych mediów, na temat Anglika wypowiedział się jego nowy trener, czyli Steve Cooper, który zdradził, że od dawna śledził rozwój bocznego obrońcy.

− Wiele razy oglądałem Omara w akcji, kiedy grał jeszcze w Reading i wraz z naszym zespołem rekrutacyjnym śledziliśmy jego postępy w Niemczech – powiedział trener Cooper.

− Wcześniej ustabilizował się i stał się jednym z najlepszych bocznych obrońców w Championship, ale od tego czasu zdobył doświadczenie w Lidze Mistrzów i Bundeslidze z jednym z największych klubów na świecie – mówił dalej.

− Wierzymy, że może mieć duży wpływ w naszym powrocie do Premier League i jesteśmy zachwyceni, że zdecydował się dołączyć do nas w Nottingham Forest – podsumował Steve Cooper.

Nieoficjalnie mówi się, że Bayern na sprzedaży Omara Richardsa zarobił od 10 do 12 milionów euro. Ponadto w umowie zawarto zapis, który ma gwarantować „Bawarczykom” 15% zysku od potencjalnej sprzedaży Anglika w przeszłości.

Źródło: Nottingham
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...