DieRoten.pl
Reklama

Jeśli nie Alonso to...Nowe nazwisko na liście potencjalnych trenerów FCB!

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Xabi Alonso jest - według medialnych doniesień - wymarzonym kandydatem na następcę Thomasa Tuchela. Hiszpański szkoleniowiec nie może jednak narzekać na brak zainteresowania swoją osobą i prawdopodobnie będzie mógł przebierać w ofertach.

Jak informuje “Sky”, sternicy Bayernu Monachium mają przygotowywać plan B (a może i C), gdyby nie udało się koniec końców zakontraktować Alonso.

Jednym z trenerów, który ma być brany pod uwagę jako alternatywa jest Roberto De Zerbi. 44-latek pracuje w angielskim Brighton od 2022 roku i niemal z miejsca zachwycił piłkarski świat swoją odważną grą. Włoski szkoleniowiec - podobnie jak Alonso - będzie z pewnością cieszył się niemałym zainteresowaniem po sezonie. Szczególnie, że ma w kontrakcie wpisaną klauzulę wykupu opiewającą na…10 milionów euro! Kandydaturę De Zerbiego rozpatrują również ponoć w FC Barcelonie (gdzie o posadę trenera “walczy” również Hansi Flick), czy w Manchesterze United.

Jednym z kandydatów na trenera Bayernu ma być wciąż Zinedine Zidane. Z kolei temat powrotu Juliana Nagelsmanna nie wydaje się w chwili obecnej “gorący”.

Źródło: Sky
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...