Jednostronne 183-cie derby

FC Bayern wygrywa 183-cie debry Bawarii i pozostaje niekwestionowanym liderem tabeli Bundesligi. Tydzień po przegranym spotkaniu w Hannoverze podopieczni Juppa Heynckesa wygrali z 1. FC Nürnberg 4:0. Bawarczycy obnażyli przeciwnika wygrywając w sposób nie podlegający dyskusji.

Na wysprzedanym do ostatniego miejsca Allianz Arenie kibice obejrzeli jednostronne spotkanie pod dyktandem gospodarzy. FCB kontrolowało grę, a piłka długo krążyła w naszych szeregach zmuszając rywala do ogromnej pracy.

Już w drugiej minucie wynik spotkania otworzył Mario Gomez po asyście Bastiana Schweinsteigera. Lider klasyfikacji strzelców zrewanżował się koledze wykładając piłkę Bastianowi, który huknął tak soczyście, że bramkarz przyjezdnych Stephan nie miał żadnych szans. Na sześć minut przed przerwą po świetnej indywidualnej akcji Franck Ribéry podwyższa wynik tego spotkania i nie pozostawia złudzeń, że trzy punkty pozostaną dzisiaj w Monachium.

Po przerwie gra nieuległa zmianie za wyjątkiem tempa meczu - wynikało to z faktu oszczędzania sił przed ważnym spotkaniem z SCC Napoli. FC Bayern prowadził grę osiągając momentami ponad 80% czasu posiadania futbolówki czego zwieńczeniem była druga bramka Mario Gomeza z 68 minuty. Nasz najlepszy strzelec ma w tym momencie już 12 bramek i umacnia się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców. Pomimo wielu innych dogodnych szans wynik końcowy nie uległ zmianie.

FCB w ostatnich pięciu ligowych meczach u siebie jest bezlitosne dla przeciwnika. Bilans bramkowy 23:0 i piętnaście zdobytych punktów robi wrażenie. Z myślą o zbliżającym się meczu w Champions League trener zmienił Schweinsteigera, Toni Kroosa i Thomas Müllera i tak na boisku pokazali się kolejno David Alaba, Gustavo i Ivica Olic.

FC Bayern - 1. FC Nürnberg 4:0 (3:0)

FC Bayern: Neuer - Rafinha, van Buyten, Badstuber, Lahm - Tymoshchuk, Schweinsteiger (71. Alaba) - Müller (77. Olic), Kroos (74. Luiz Gustavo), Ribéry - Gomez

1. FC Nürnberg: Stephan - Judt (46. Hegeler), Wollscheid, Klose, Plattenhardt - Simons, Kamavuaka - Chandler, Cohen (62. Wießmeier), Esswein (71. Frantz) - Pekhart
Arbiter: Florian Meyer (Burgdorf)
Frekwencja:
69.000
Bramki: 1:0 Gomez (2.), 2:0 Schweinsteiger (19.), 3:0 Ribéry (39.), 4:0 Gomez (68.)
Żółte kartki: Gustavo / Judt, Cohen