James awansuje, Kanada gromi Kubę

Wczorajszego wieczoru i dziś w nocy miały miejsce spotkania z udziałem dwójki piłkarzy Bayernu. Mowa o Daviesie oraz Jamesie, który jednak niebawem opuszcza klub ze stolicy Bawarii.

Choć ostatnia w tym sezonie przerwa reprezentacyjna dla większości graczy Bayernu Monachium dobiegła już końca, to warto wiedzieć, że poza Europą odbywają się właśnie dwa międzynarodowe turnieje − Złoty Puchar CONCACAF oraz Copa America.

Podczas gdy Kolumbię reprezentuje James Rodriguez (odchodzi po tym sezonie), to Alphonso Davies walczy o triumf wraz ze swoimi kolegami z Kanady, która w swoim trzecim meczu fazy grupowej rozbiła drużynę Kuby aż 7:0!

Kanadyjczycy nie okazali swoim rywalom taryfy ulgowej i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem 4:0, zaś w drugich 45 minutach podopieczni Herdmana dołożyli kolejne trzy trafienia. Hat-trickami popisali się zarówno David, jak i Cavallini, zaś jedno trafienie dołożył Hoilett.

Choć Alphonso rozpoczął mecz od samego początku, to został zdjęty z boiska w 70. minucie. Pomocnik bawarskiego klubu grał na lewym boku obrony i po raz kolejny pokazał się z dobrej strony, wielokrotnie biorąc udział w akcjach ofensywnych swojego zespołu.  Co prawda Davies nie wpisał się na listę strzelców, ale zaliczył asystę przy golu na 4:0 i praktycznie miał udział przy każdym z trafień.

Z kolei wczorajszego późnego wieczoru Kolumbia mimo drobnych problemów pokonała skromnie Paragwaj 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 31. minucie Gustavo Cuellar. Pojedynek co prawda był wyrównany, ale to podopieczni Queiroza stwarzali częściej zagrożenie pod bramką rywali.

Jako że Kolumbijczycy byli już pewni awansu do kolejnej fazy, to selekcjoner postanowił dać odpocząć kilku zawodnikom. Tym samym James Rodriguez rozpoczął zawody na ławce, ale zameldował się na murawie boiska w 58. minucie. Podczas gdy Kanadyjczycy w kolejnym spotkaniu zmierzą się ze zwycięzcą grup B (nastąpi to 30 czerwca o 1:00 w nocy czasu europejskiego), to Kolumbia powalczy w kolejnej rundzie Copa America ze zwycięzcą grupy C (29 czerwca o 1:00 w nocy czasu europejskiego).