DieRoten.pl
Reklama

Irankunda: Nie mogę doczekać się startu

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

W połowie listopada zeszłego roku, klub ze stolicy Bawarii potwierdził transfer utalentowanego skrzydłowego na sezon 2024/2025.

Mowa o utalentowanym Nestorze Irankundzie, który mimo swojego młodego wieku, może już pochwalić się bogatym doświadczeniem na poziomie pierwszej ligi australijskiej.

Młody skrzydłowy na początku tego tygodnia przybył do Monachium oraz przeszedł niezbędne badania oraz testy wydolnościowe w centrum wydajnościowym bawarskiego klubu, które znajduje się przy Saebener Strasse.

Z kolei wczorajszego popołudnia, Australijczyk odbył swoją pierwszą sesję treningową z drugim zespołem FCB, gdzie trenerem jest Holger Seitz. Jak podkreślił w krótkiej rozmowie dla klubowych mediów, 18-latek nie może doczekać się startu sezonu.

− Nie mogę się doczekać mocnego startu. To była długa podróż z Australii do Monachium, ale jestem bardzo szczęśliwy, że już tu jestem. Nie mogę się doczekać, aby zacząć i poznać wszystkich – powiedział Irankunda.

Nestory Irankunda mimo swojego młodego wieku rozegrał łącznie 55 spotkań dla zespołu FC Adelaide United w A-League Men, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Australii. Jego dorobek w tym czasie to 16 bramek oraz 8 asyst.


Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...