DieRoten.pl
Reklama

Irankunda: Cieszę się z transferu do Bayernu

fot. Photogenica
Reklama

Blisko miesiąc temu Bayern Monachium potwierdził, że zawarł porozumienie z Adelaide United w sprawie transferu Nestory’ego Irankundy.

Przypomnijmy raz jeszcze – choć transfer został już sfinalizowany, to młody skrzydłowy zasili szeregi bawarskiego klubu dopiero z dniem 1 lipca 2024 roku.

Przy okazji ogłoszenia przeprowadzki do Bayernu, Nestory Irankunda udzielił wywiadu dla klubowych mediów Adelaide United, w którym nie krył swojego zadowolenia z transferu oraz wyraził jednocześnie podziękowania i zachwyt względem swojego obecnego klubu.

− Cieszę się, że to wszystko zostało sfinalizowane i że przechodzę do jednego z najlepszych klubów na świecie - to prawdziwe spełnienie marzeń. Ciężko pracowałem, aby moja rodzina była ze mnie dumna – powiedział Irankunda.

− Wspaniale będzie móc dokończyć sezon z Adelaide United i spróbować odnieść jakiś sukces. Jestem w klubie od 3-4 lat i jestem naprawdę wdzięczny za to, że mam tak kochające i pełne szacunku środowisko, odkąd tu jestem – dodał.

− Trenerzy opiekowali się mną i wiele mnie nauczyli, moi koledzy z drużyny zawsze mnie wspierali, a członkowie klubu i fani byli dla mnie bardzo dobrzy, więc mam nadzieję, że będę w stanie to spłacić, zanim się przeniosę – podsumował Nestory Irankunda.

W trakcie swojej dotychczasowej przygody z ekipą Adelaide United (od momentu debiutu w pierwszej drużynie), Nestory wystąpił łącznie w 40 meczach o stawkę, zaś jego dorobek to 9 goli oraz 3 asysty (Irankunda spędził na boiskach 1110 minut).

 

Źródło: Adelaide
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...