DieRoten.pl

Hummels: To wielki zaszczyt być porównywanym do Beckenbauera

12.11.2017, 12:12:18
Ł. Skwiot

Mats Hummels to obecnie fundament i podpora defensywy Bayernu Monachium. Niemiecki stoper ze względu na swój styl gry bardzo często porównywany jest do legendarnego Franza Beckenbauera.

W swoim ostatnim obszernym wywiadzie Mats Hummels został porównany do legendarnego już Franza "Cesarza" Beckenbauera, który swoim stylem gry w przeszłości zrewolucjonizował pozycję libero.

Mats Hummels nie ukrywa, że porównywanie go do kogoś tak legendarnego i wielkiego jak Beckenbauer jest dla niego ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem.

Porównania do Franza Beckenbauera to dla mnie wielki zaszczyt. Schlebia mi to, kiedy słyszę takie słowa. Lubię mieć piłce przy nodze i operować nią. Wielu nazywa mnie "Libero" − powiedział Mats Hummels na łamach "Bilda".

− Nie zaprzeczam, że to coś w rodzaju "nowoczesnego Beckenbauera". Uwielbiam to określenie, tak jak wspomniałem wcześniej schlebia mi to. Jednakże nie oglądałem Franza w akcji zbyt często, więc nie mi to oceniać − mówił dalej stoper FCB.

Hummels nie ukrywa, że od momentu powrotu Juppa Heynckesa na ławkę trenerską Bayernu Monachium jego rola w zespole uległa zmianie, albowiem jak sam określił bierze teraz na siebie jeszcze większą odpowiedzialność w budowaniu akcji i rozgrywaniu piłki.

− Od momentu powrotu Juppa mam o bardziej odpowiedzialną rolę z piłką u nogi. Stosujemy teraz zupełnie inne ustawianie się i wymienność pozycji. Czuję się z tym dobrze i moim zdaniem to dobre także dla naszej gry − dodał niemiecki defenor.

− Tak, Jupp każdego dnia powtarza mi, że muszę brać większy udział w budowaniu akcji i rozgrywaniu, on tego wymaga ode mnie. Mi się to z kolei podoba, ponieważ sprawia mi to przyjemność, kiedy mogę mieć większy wpływ na grę zespołu − zakończył.

źródło: Bild.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama12.11.2017 19:41
Nie znam zbytnio stylu Beckenbauera gdyż jak on grał to mnie jeszcze ho ho na świecie nie było:)Ale porównania Matsa do niego są wyjatkowe!!!
12.11.2017 14:33
By być porównywany do Beckenbauera, musi wykazać się w Bayernie w obronie nie tylko na poziomie Bundesligi i mam nadzieję, że jeszcze zdazy to zrobic. Jest dobry, znacznie solidniejszy od kolegi z żóltoczarną głowa, znacznie bardziej mu ufam, bo nie jest tykajaca bomba w obronie. Jedyny problem Matsa to szklankowatosc.
12.11.2017 13:54
Ja też nie raz już słyszałem takie porównania, szczególnie jeśli chodzi o kulturę gry. Nie pamiętam jak grał Franc ale jeśli fachowcy porównują tych dwóch graczy to widocznie musi tak być a dla niego i dla nas jest to miły komplement:)

reklama