DieRoten.pl

Hummels: Neuer najlepszym bramkarzem, którego widziałem

01.06.2021, 09:36:32
Ł. Skwiot

Już jutro niemiecka reprezentacja narodowa rozegra swoje pierwsze spotkanie towarzyskie, którego celem będzie sprawdzenie formy przed zbliżającym się EURO.

Jako że nasi sąsiedzi zza Odry przygotowują się od kilku dni w Seefeld, każdego dnia organizowane są konferencje prasowe, podczas których na pytania dziennikarzy odpowiadają nie tylko wyznaczeni piłkarze, ale i członkowie sztabu szkoleniowego oraz kierownictwa niemieckiej reprezentacji narodowej.

Wczorajszego popołudnia przepytany został Mats Hummels, który podobnie jak Thomas Mueller powrócił do kadry Niemiec po dłuższej przerwie. Wychowanek Bayernu odniósł się między innymi do poziomu Manuela Neuera oraz roli wspomnianego wcześniej Thomasa na boisku jako tzw. „Radio Mueller”.

Manuel Neuer? To najlepszy bramkarz, którego kiedykolwiek widziałem. Koniec, kropka. Nie będzie żadnych problemów z koordynacją między nami. Znamy się dobrze, to będzie obopólna korzyść – powiedział Mats Hummels.

− W Radiu Mueller jest tylko jeden dyrektor prowadzący i jest nim Thomas. On nie potrzebuje kolejnego prowazącego, mógłby spokojnie przejąć sobotni wieczór „Wetten, dass...?” (były popularny program telewizyjny w Niemczech – przyp. red.) kiedy zakończy karierę – mówił dalej.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzami, wychowanka Bayernu oraz obecnego zawodnika Borussii Dortmund zapytano o jego powrót do reprezentacji narodowej po bardzo długiej przerwie (Loew zrezygnował z niego w marcu 2019 roku) oraz jego rolę na boisku.

− Wewnętrznie jest jasne, że czołowi gracze z ostatnich 2 lat nadal będą pełnić rolę liderów. Będziemy dodatkowym wsparciem. Ani Thomas, ani ja nie staramy się nikomu odebrać roli. Nie ma z tym problemu. Naszym celem jest wspólny sukces – dodał stoper.

− Chodzi o pokonywanie przeciwności na turniejach takich jak ten. To jedno z zadań Thomasa i moich na boisku. Miło było wrócić po takiej przerwie – podsumował Mats Hummels.

źródło: DFB / Spox

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama05.06.2021 11:27
Zwykła kurtuacja, ale może chodzi o budowanie atmosfery przed Euro.
01.06.2021 23:34
01.06.2021 10:18
Moim zdaniem zarówno Hummels jak i Mueller dołącza do Manu i to oni właśnie będą liderami, a takie gadki to zwykła kurtuazja.