DieRoten.pl
Reklama

Hoffenheim vs Bayern: Przedmeczowe fakty i ciekawostki

fot. DieRoten.pl
Reklama

Już jutro ostatnie spotkanie Bayernu Monachium w tym sezonie. "Die Roten" jadą do Hoffenheim, gdzie będą bronić pozycji wicelidera Bundesligi.

Szansa na dublet

“Die Roten”, po tym jak zwyciężyli 3-0 w rundzie wiosennej, mają szansę na dublet zwycięstw przeciwko TSG. Ta sztuka nie udała się od sezonu 2018/19. Bawarczycy mają jednak całkiem nie najgorszy bilans ostatnich sześciu meczów (4 zwycięstwa, 2 remisy). Ogólny bilans jest również co najmniej przyzwoity:

Bramki więcej niż pewne?

Fakty nie kłamią. To właśnie pojedynki tych dwóch drużyn przyniosły do tej pory najwięcej bramek pośród wszystkich zespołów niemieckiej Bundesligi. Aż 133 padły w spotkaniach Bayernu, a 126 w meczach Hoffenheim.

Co więcej, Hoffenheim u siebie traciło bramki w ostatnich 19. meczach w Bundeslidze! Jeśli TSG straci jutro bramkę, to będzie trzecim zespołem w historii Bundesligi, który nie zaliczył ani jednego “czystego konta” w meczach domowych w sezonie! Wcześniej dokonały tego takie zepsoły jak Rot-Weiss Essen (1973/74) oraz VfB Stuttgart (2021/22).

Armata dla Kane’a

Pomimo tego, że najpewniej jutro nie wystąpi…Nikt nie ma wątpliwości, że jutro Harry Kane stanie się pierwszym Anglikiem, który sięgnie po tytuł króla strzelców Bunddesligi. 30-latek ma na swoim koncie 36 trafień, a drugi w klasyfikacji Serhou Guirassy - 26.

Kane stanie się tym samym szóstym debiutantem w historii, który zgarnie armatę. Warto jednak podkreślić, że żaden debiutant nie zdobył wcześniej aż tylu bramek.

Mueller blisko rekordu

Thomas Mueller jest o krok od wyrównanie rekordu Seppa Maiera. Legendarny bramkarz ma na swoim koncie 473 występy w Bundeslidze w barwach FCB i Mueller - jeśli tylko wybiegnie jutro na boisku - zrówna się z legendą niemieckiego futbolu.

Ostatni taniec Tuchela

Dla Thomasa Tuchela będzie to ostatni mecz w barwach FCB. Szkoleniowiec “Die Roten” potwierdził na dzisiejszej konferencji, że po tym sezonie opuszcza stolicę Bawarii.

Niemiec zapewne będzie chciał w dobrym stylu pożegnać się z Bayernem i z pewnością może być optymistycznie nastawiony do tego pojedynku. Z żadnym innym rywalem w Bundeslidze nie grało mu się bowiem tak dobrze. Na 15 ligowych spotkań zgromadził 33 punkty - więcej niż przeciwko jakiemukolwiek innemu rywalowi w lidze.

Źródło: fcbayern.com
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...