DieRoten.pl
Reklama

Hoeness potwierdza: Rozmawiamy z Rangnickiem

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Coraz więcej wskazuje na to, że w najbliższych dniach poznamy nazwisko nowego trenera pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Po serii doniesień z ostatnich dni, w mediach pojawiło się kilka wypowiedzi, które jednoznacznie potwierdzają, że Bayern Monachium pracuje nad ściągnięciem Ralfa Rangnicka jako nowego trenera.

Tym razem w rozmowie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” na temat 65-latka wypowiedział się honorowy prezydent FCB, czyli Uli Hoeness, który spodziewa się decyzji już wkrótce. Ponadto Niemiec w rozmowie z dziennikarzem odniósł się również do osoby Thomasa Tuchela.

− Tak, rozmawiamy z Ralfem. Sądzę, że decyzja zapadnie w przeciągu tygodnia – powiedział Hoeness.

− Nie winię Thomasa Tuchela, często był ze mną na obiedzie w Tegernsee, bardzo dobrze się z nim dogaduję. Ale on ma inne podejście. Nie uważa, że może rozwinąć Daviesa, Pavlovicia czy Musialę. Jeśli się nie sprawdzą, to jego zdaniem należy kupić kogoś innego. Myślę, że powinieneś ciężko nad nimi pracować i dać im pewność siebie – dodał.

− Zawsze uczył naszego obrońcę Sammy’ego Kuffoura najprostszych rzeczy (...). Zapytałem Trapattoniego dlaczego. Odpowiedział: “Jestem nauczycielem piłki nożnej”. Tego oczekuję od trenera, że poprawia młodych graczy, a także czasami ich przytula – podsumował Uli Hoeness.

Nieco później zaprezentujemy Wam pozostałe fragmenty wypowiedzi Uliego, który odniósł się również między innymi do osoby Xabiego Alonso, który przez wiele tygodni był wymieniany jako możliwy następca Tuchela w Monachium.


Źródło: FAZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...