Hiszpania zwycięża, Niemcy U-20 pokonują Czechów

Od kilku dni zdecydowana większość piłkarzy Bayernu Monachium przebywa na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Nie dalej jak wczoraj odbyły się pierwsze pojedynki.

Rumunia 1:2 (0:1) Hiszpania

Pojedynek na Arenie Narodowej w Bukareszcie rozpoczął się dla Hiszpanów bardzo dobrze, albowiem w 29. minucie rzut karny na bramkę zamienił kapitan gości – Sergio Ramos. Na kolejne gole 53,000 widzów musiało jednak czekać do drugiej połowy.

Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył najlepszy strzelec Borussii Dortmund, czyli Paco Alcacer. Snajper wykorzystał dogranie Jordiego Alby i pokonał Tatarusanu. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddać tak łatwo. W 59. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Florin Andone.

W końcowej fazie pojedynku Diego Llorente ujrzał czerwoną kartkę, ale mimo osłabienia Hiszpanów, podopieczni Cosmina Contry nie byli w stanie wykorzystać przewagi. Warto wspomnieć, że dla drużyny „La Roja” jest to historyczne zwycięstwo na rumuńskiej ziemi (poprzednio trzy remisy i trzy porażki).

Niestety jedyny piłkarz Bayernu, który reprezentuje Hiszpanię – Thiago – przesiedział cały mecz na ławce. Do akcji Ramos i spółka wracają 8 września, kiedy to podejmą Wyspy Owcze.

Niemcy U20 4:2 (1:0) Czechy U20

Swoje pierwsze zwycięstwo w ramach turnieju U20 Elite League odnieśli podopieczni Manuela Bauma, którym przyszło rywalizować na własnym podwórku z młodymi Czechami. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Niemców 1:0, jednakże w drugiej części tego meczu widzowie zgromadzeni na Erdgas Sportpark w Halle (Saale) oglądali prawdziwą kanonadę strzelecką.

Po zmianie stron goście odpowiedzieli kontaktowym trafieniem na 1:1, zaś w odpowiedzi niemiecka reprezentacja do lat 20 strzeliła kolejne dwie bramki. W końcowej fazie pojedynku obie drużyny zdobyły jeszcze po jednym golu, zaś starcie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 4:2.

Trzeci bramkarz Bayernu – Christian Fruechtl – rozegrał pełne 90 minut. Zanim zawodnicy powrócą do swoich klubów, to 8 września czeka ich jeszcze wyjazdowy mecz Holendrami U20.