Historyczny awans piłkarek Bayernu do 1/2 finału LM!

Bayern Monachium może pochwalić się nie tylko silną drużyną męską, ale i również kobiecą sekcją. Wczorajszy dzień z pewnością na długo zapadnie w pamięci piłkarek FCB.

FC Bayern Frauen 5:1 (3:0) SK Slavia Praga

Oczekiwań kibiców po raz kolejny nie zawiodły piłkarki Bayernu Monachium, które w swoim ostatnim meczu w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzyń rozbiły na własnym podwórku SK Slavię Pragę aż 5:1! Bramki dla FCB zdobywały kolejno Fridolina Rolfo, Melanie Leupolz, Mandy Islacker (dwukrotnie) oraz Jill Roord.

Pierwszy mecz w Pradze zakończył się bramkowym remisem 1:1, ale w rewanżu podopieczne Thomasa Woerle udowodniły swoją wysoką formę i nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń. Warto wspomnieć, że dla zawodniczek bawarskiego klubu jest to historyczny awans, albowiem nigdy dotąd kobiety FCB nie grały na etapie półfinału Ligi Mistrzyń.

Dotarcie do półfinału Ligi Mistrzyń po raz pierwszy w historii klubu było naszym wielkim celem. Udało się! Od początku prowadziliśmy mecz, więc kwestią czasu było przełamanie obrony Czeszek. Graliśmy potem bardzo pewnie, nawet mimo drobnych problemów w obronie – powiedział po meczu Woerle.

Piłkarki Bayernu od samego początku kontrolowały przebieg spotkania i zmuszały swoje rywalki do głębokiego cofnięcia się własnej połowie. Na pierwszego gola kibice FCB nie musieli czekać zbyt długo, albowiem w 24. minucie na 1:0 trafiła Rolfo. Idąc za ciosem monachijki strzeliły przed przerwą jeszcze dwie bramki – na listę strzelców wpisały się Leupolz oraz Islacker. Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie i zawodniczki „Dumy Bawarii” kontynuowały swoje napory i kreowały sobie okazję za okazją. Raptem dziesięć minut po wznowieniu gry Islacker po wykorzystaniu dogrania Magull skompletował dublet. Podrażnione ambicje prażanek doprowadziły do tego, że w końcowej fazie padła bramka na 4:1 za sprawą Svitkovej, Piłkarki Roku w Czechach. Dla podopiecznych Woerle wynik ten nie wystarczał – zmieniona w drugiej połowie Roord postawiła kropkę nad i dobiła Slavię trafieniem na 5:1.

Po gładkim zwycięstwie piłkarki Bayernu zmierzą się w półfinale Ligi Mistrzyń z Barceloną. Z kolei w drugim półfinale obrończynie tytułu – Olympique Lyon – zmierzą się z Chelsea. Podopieczne Woerle nie będą miały teraz zbyt wiele czasu na przygotowania do kolejnego starcia, albowiem 31 marca czeka ich kolejny hit – tym razem w półfinale Pucharu Niemiec FCB Frauen podejmą u siebie VfL Wolfsburg.

Bayern: Zinsberger – Hendrich, Demann, Laudehr (72’ Roord), Schweers – Skorvankova (46’ Wenninger), Leupolz, Daebritz, Rolfo (58’ Beerensteyn) – Islacker, Magull

Bramki: 1:0 Rolfo (24’), 2:0 Leupolz (33’), 3:0 Islacker (41’), 4.0 Islacker (55’), 4:1 Svitkova (77’), 5:1 Roord (83’)