DieRoten.pl

Nie tak dawno temu obszernego wywiadu dla niemieckiego „Sky Sport News” udzielił dyrektor sportowy ekipy FSV Mainz, czyli Christian Heidel.

Podczas rozmowy z dziennikarzem niemiecki działacz odniósł się do kilku tematów związanych ze swoim klubem, ale i również do kwestii zatrudnienia przez monachijczyków nowego trenera – Juliana Nagelsmanna, który kosztował monachijczyków od 15 do 25 milionów euro.

Christian Heidel nie ma wątpliwości, że to trener jest najważniejszą osobą w klubie. Ponadto Niemiec uważa, że przenosiny 33-letniego opiekuna z RB Lipsk do Bayernu Monachium za wspomnianą wyżej kwotę, to rozsądny ruch ze strony „Bawarczyków”.

− Trener jest absolutnie najważniejszym człowiekiem w klubie. Nigdy do końca nie byłem w stanie zrozumieć, dlaczego zawsze mówiło się o małych zmianach w porównaniu do piłkarzy – powiedział Heidel.

− Nie wiem, czy ta kwota wykupu Nagelsmanna to okazja. Jest to jednak cena, która jest uzasadniona. Jestem przekonany, że Julian ma przed sobą wspaniałą przyszłość – mówił dalej.

− Bayern zabiera go z Lipska, który dzięki niemu zbudował taki zespół. Dlatego też to w porządku, że w ramach rekompensaty monachijczycy zapłacą RBL niemałą kwotę za jego transfer – podsumował Christian Heidel.  

Przypominamy raz jeszcze, że Julian Nagelsmann z dniem 1 lipca 2021 roku podpisze kontrakt, który będzie obowiązywać przez pięć kolejnych lat – do końca czerwca 2026 roku.

źródło: Sky Sport News

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)

reklama06.05.2021 13:28
Mam nadzieję, że Julek to uniesie.
05.05.2021 20:37
Na pewno ważniejszy niż dyrektor sportowy!! Dla mnie stanowisko dyrektora sportowego jest zbędne.
05.05.2021 11:10
Jest bardzo ważny, ale czy najważniejszy ? To jest system naczyń połączonych.
05.05.2021 10:34
Musi istnieć współpraca na linii zarząd - dyrektor sportowy - trener - piłkarze.